תופסים מגדלי מריחואנה בעזרת לוויינים של גוגל

גוגל ארץ (Earth) מאפשר לכל אדם לצפות בכל נקודה על כדור הארץ ברזולוציה מדוייקת במיוחד. משטרת אורגון, ארה”ב, נעזרת בלוויינים של גוגל כדי לתפוס מגדלי מריחואנה.

שוטרים מאורגון, ארה”ב, שקיבלו דיווחים על כך שקרטיס קרופט, 50, מגדל מריחואנה בחצר ביתו, נעזרו בלווינים של גוגל (Google Earth) בכדי לזהות את הגידולים.

מאחר ובאורגון ניתנים אישורים לגידול מריחואנה באופן פרטי, בדקו השוטרים האם קרופט מחזיק באישור כזה. לאחר שנמצא שהוא אכן מחזיק באישור גידול, בדקו השוטרים האם הוא חורג מהכמות המותרת לו.

גוגל בשירות המשטרה
המשטרה נעזרת בלווינים של גוגל למציאת שטחי גידול מריחואנה

צילומי הלוויינים של גוגל עזרו לחוקרים לזהות חריגה בכמות הצמחים בשטח ביתו ושוטרים שהגיעו למקום גילו שאכן נמצאה חריגה מהכמות המותרת.

בשטח נמצאו 94 שתילי מריחואנה, שהם 64 שתילים יותר ממה שהותר לקרופט לגדל ברשיון (30 צמחים).

זוהי איננה הפעם הראשונה בה נעזרים השוטרים בלויינים של גוגל בכדי למצוא גידולי מריחואנה וכבר לפני שנה דיווחנו על כך ששוטרי קליפורניה נעזרים בשירות הייחודי של גוגל לגילוי שדות גידול בלתי חוקיים במחוז הומבולדט במדינה.

“לא מדובר על גידולי פרא של מריחואנה באזורים חבויים ביערות נסתרים. מדובר כאן על גידולי שדות מריחואנה גלויים לחלוטין המתנהלים בשטחים פרטיים לנגד עינינו,” אמר אז טוני לה-בראנקה, מדען בכיר בקליפורניה מתחום איכות הסביבה.

ראו גם: מצלמה תרמית לזיהוי גידולי מריחואנה בבית
ראו גם: אורגון: קנאביס רפואי יינתן לסובלים מפוסט טראומה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר