מגלגל...

תדהמה: תלמידים משתמשים בוואטסאפ

המשטרה והתקשורת בהלם: תלמידים בבית ספר בירושלים השתמשו ב’וואטסאפ’, אפליקציית ההודעות, כדי לרכוש מריחואנה וחשיש באופן חופשי. יתרה מכך – הם השתמשו במילים “חצילים” ו”סרטים” ככינוי למריחואנה וחשיש.

עם או בלי קשר לכך שמחר מתכנסת הוועדה לנגע הסמים של הכנסת בכדי לדון בנושא הפסקת הפללת צרכני הקנאביס, פירסמה הבוקר משטרת ישראל הודעה לעיתונות ובה סיפרה, בהתרגשות מסויימת, על שלושה נערים מירושלים שהשתמשו בשמות קוד כדי למכור קנאביס בעזרת ‘וואטסאפ’, אפליקציית ההודעות שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק בעבור 16 מיליארד דולר.

וואטסאפ

על פי הדיווח, אשר הופץ על ידי המשטרה לכל רשתות התקשורת והחדשות ופורסם בכל האתרים הגדולים (Ynet, חדשות 2, מאקו, וואלה וישראל היום), השתמשו הנערים בשמות קוד כגון “חצילים” ו”סרטים” בכדי להזמין מריחואנה וחשיש.

עשרות תלמידים זומנו לחקירה, שלושת הנערים מסרבים לשתף פעולה עם המשטרה וזהו בגדול סוף הסיפור. אבל מה שמעניין כאן באמת הוא מה שניתן להבין על הפער העצום שקיים בין המשטרה והתקשורת לבין הציבור והטכנולוגיה המתקדמת.

השימוש בכינויים שונים המסמלים מריחואנה וחשיש הוא אינו חדש כמובן. “ירוק”, “חום”, “שוקולד”, “אבוקדו”, “חסה” ו”חולצות” הם רק חלק מהביטויים השגורים בפי מאות אלפי אזרחי ישראל חובבי הקנאביס. התדהמה בה דיווחו רשתות התקשורת על שימוש בכינויים מראה עד כמה הם אינם מבינים מה באמת קורה בשטח.

ההפתעה שניכרת מדיווח המשטרה על השימוש ב’וואטסאפ’ מציגה עד כמה רשויות האכיפה נמצאות הרחק מאחור במאבק המכונה “המלחמה בסמים”. בזמן שדפי פייסבוק מחלקים קנאביס בחינם ורבים בכל העולם רוכשים חומרים בלתי חוקיים באופן חופשי דרך קבוצות פייסבוק ואתרי אינטרט גלויים או חסויים, השוטרים עדיין עסוקים ברדיפת הצרכנים ובחיפושים פולשניים בבגדיהם.

ראו גם: מדוע שלא נכתוב בכותרת: “קוראי העיתון הם ציבור של מטומטמים”?
ראו גם: פנייה לעיתונאי ישראל: היידרו זה לא סם וקנאביס לא גדל במעבדה!
ראו גם: ראש מחלק בילוש ת”א: “סוחרים מערבבים מריחואנה עם קלונקס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר