תובע את איביי ב-30 אלף דולר – בגלל כובע קנאביס

צעיר תושב אוסטרליה הגיש תביעה על סך 30,000 דולר אוסטרלי כנגד חברת איביי (ebay), לאחר שכובע המעוטר בעלה קנאביס אותו הציע למכירה, הוסר מן האתר.

זאקי מלאח, צעיר תושב אוסטרליה, הגיש תביעה נגד חברת איביי (ebay) לאחר שזו הסירה מהאתר הפופולרי את הכובע שהציע למכירה. הסיבה לדבריו – על הכובע מופיע עלה גראס זהוב ובולט שהפריע למנהלי איביי משום מה.

כובע עם עלה קנאביס
זאקי מלאח: תובע את איביי ב-30,000 דולר אוסטרלי

מלאח הציג את כובע הקנאביס למכירה באתר ב-21 בדצמבר 2015 ועל פי הדיווח הוא תובע כעת מאיביי לא פחות מ-30 אלף דולר אוסטרלי (21,756$ אמריקני, או 84,940 ש”ח).

הסכום הגבוה נקבע על הנזק שלטענתו נגרם לו בעקבות הסרת המוצר מהאתר – 15 אלף עבור הרווחים ממכירות הכובע הפוטנציאליות, ו-15 אלף נוספים על “המתח, הדיכאון והעבודה המשפטית שנגרמו לו,” לדבריו.

הכובע הפך למבוקש לאחר שמלאח עצמו הופיע בטלוויזיה האוסטרלית כשהוא חובש אותו לראשו, זאת במסגרת תכנית טלוויזיה המציגה שאלות בנוגע למדיניות ממשלתית לפוליטיקאים.

“הם טענו שהפרתי את תנאי השימוש באתר שלהם,” סיפר מלאח, “אבל זה מגוחך – אם תסתכלו על תנאי השימוש במוצר, ציינתי במפורש את הרקע לייצור הכובע ואת ההקשר בו הוא נמכר.”

לטענתו של מלאח בזמן שהמוצר הופיע באתר הוא קיבל מאות הצעות לרכישה, כולל אחת על סך 90,000 דולר אוסטרלי – על אף זו נתגלתה מאוחר יותר כהצעה מזוייפת. כשפנה לחברת איביי בבקשה למחוק את ההצעה המופרזת והמזוייפת, אלו הסירו בתגובה את דף המוצר כולו מהאתר.

ההסבר שנתנה איביי למלאח באימייל שנשלח אליו היה ש”השימוש במילים וביטויים שאינם רלוונטיים למוצר הנמכר עלול לפגוע בקהילה”. מלאח טוען שאיביי לא פירטו אילו מילים בדיוק הפריעו להם, אך שמתוך עיקרון הוא סירב לשנות את הטקסט שכן לא ראה בו שום בעייתיות.

הדיון הראשון במשפט המעניין נקבע לחודש ינואר 2016.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי