מגלגל...
x

תבהלה בימין: נאבד את השלטון בגלל קנאביס

בחירות 2019: בימין חוששים מהתחייבותו של פייגלין כי לא ישב בממשלה ללא לגליזציה של קנאביס, בעוד כלל מפלגות גוש הימין מתנגדות ללגליזציה. 'לא ניתן לזה לקרות והמשמעות היא שממשלת ימין לא תקום', אומר סמוטריץ'. 'עם קנאביס דברים הזויים', אומר אלקין.

בכירים בליכוד ובימין בכלל מודאגים מאוד מהבטחתו של משה פייגלין שהתחייב לא להיכנס לקואליציה ללא לגליזציה של קנאביס. אם לא ישקר שוב ואכן יעמוד בהתחייבות זו, הוא יוכל לגרום להפלת ממשלת ימין, זאת על רקע סקרים המציבים אותו על בין 4 ל-6 מנדטים.

שני בכירי הימין השר להגנת הסביבה זאב אלקין (הליכוד) וח”כ בצלאל סמוטריץ’ (איחוד מפלגות הימין) טענו אתמול במקביל כי התחייבות זו עלולה להוביל למעשה להפלת ממשלת הימין והקמת ממשלת שמאל.

לטענתם פייגלין לא יוכל לקבל מהם הסכמה ללגליזציה מלאה של קנאביס כפי שהוא מבטיח לבוחריו, זאת מאחר וגם הם עצמם וגם רבים אחרים בגוש הימין מתנגדים לכך בתוקף.

ואכן בכל הצד הימני של המפה הפוליטית אין מלבד מפלגת זהות עוד מפלגה התומכת בלגליזציה. אפילו נציגת מאבק הקנאביס במפלגת הליכוד, ח”כ שרן השכל, תומכת באי הפללה בלבד ולא בלגליזציה.

לפיכך מאמינים אלקין וסמוטריץ’, כמו רבים אחרים בימין, כי התחייבות זו שנטל על עצמו פייגלין עלולה להוביל לסופה של ממשלת ימין – זאת במידה ולא יפר את הבטחתו לבוחרים.

“את הממשלה האחרונה הקמנו בנס,” הסביר אלקין בקטע וידאו ששודר אתמול בערוץ 7. “אם לליכוד לא היה 30 מנדטים אלא 29 לא היתה קמה ממשלה כי היינו רק 60, לכן מתמטית אם רוצים ממשלת ימין זה ייקבע לפי גודל הליכוד”.

גם זה בטח יעניין אותך

לדבריו ייתכן “כי לא תהיה אופציה להקים ממשלת ימין בגלל שזהות לא מוכנה להגיד שהיא הולכת עם נתניהו בכל מצב. מצביעים שירצו ממשלה לאומית יתנו את קולם לזה שלא תהיה כאן ממשלה לאומית בגלל מחלוקת על קנאביס. זה נשמע הזוי אבל עם קנאביס כל מיני דברים יכולים להפוך להזויים.”

סמוטריץ’ מצידו חזר על דברים שאמר בשבוע שעבר, תקף שוב בחריפות את המאבק ללגליזציה והזהיר מתרחיש שבו פייגלין יעבור את אחוז החסימה ויתנה את כניסתו בלגליזציה.

“אני יצאתי בצורה מאוד מאוד תקיפה כבר לפני שבועיים נגד הלגליזציה כי אני חושב שזה צעד הרסני ומסוכן,” אמר גם הוא בערוץ 7. “הודעתי שאנחנו לא ניתן לזה בשום פנים ואופן לקרות והמשמעות היא שממשלת ימין עם פייגלין לא תוכל לקום אם הוא יתנה את זה בלגליזציה.”

לאור הדברים בהחלט יהיה מעניין לראות האם פייגלין ישב בממשלת שמאל תמורת לגליזציה, האם הוא יידחק לאופוזיציה בגלל התחייבותו, האם יפר את הבטחתו לבוחרים, או אולי באמת יצליח לבסוף לשכנע את כל מפלגות הימין לאמץ את האג’נדה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר