תאילנד אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי: “מתנה לשנה החדשה”

גם תאילנד מצטרפת למהפכה העולמית בתחום הקנאביס, בינתיים רק בנישה הרפואית. הפרלמנט אישר תיקון לחוק שיאפשר הקמת ענף ושימוש בקנאביס למטרות טיפול רפואי ומחקר. בכך הופכת תאילנד לשנייה במזרח אסיה שמאשרת זאת, לאחר שדרום קוריאה אישרה זאת בחודש שעבר.

הבוקר (ג’) אישר הפרלמנט בתאילנד את השימוש בקנאביס למטרות רפואיות ומחקריות, מה שמהווה בשורה בעיקר בהתחשב בכך שמדובר באחת המדינות עם חוקי הסמים הנוקשים ביותר בעולם.

חברי הפרלמנט הצביעו בעד תיקון לחוק הסמים משנת 1979, זאת לטענת יו”ר הועדה המסדרת סומצ’אי סוואנגקם (Somchai Sawangkarn) לכבוד השנה החדשה שבפתח.

“זו מתנה לכבוד השנה החדשה מטעם האסיפה המחוקקת הלאומית לממשלה ובעבור אזרחי תאילנד,” אמר סוואנגקם בדיון ששודר לייב בטלוויזיה המקומית.

בכך הופכת תאילנד למדינה השנייה במזרח אסיה המאשרת הקמת ענף קנאביס רפואי, לאחר שדרום קוריאה עשתה זאת לפני כארבעה שבועות.

אישור התיקון הצפוי לחוק מגיע לאחר עבודת מטה ארוכה עליה דווח כבר בתחילת השנה (2018)

בעוד שבסינגפור, באינדונזיה ובמלזיה סוחרי קנאביס עלולים לקבל עונש מוות, המחלוקת העיקרית בתאילנד היתה סביב חלקן של החברות הזרות בשוק אשר שליטתן תקשה על התושבים המקומיים לקבל גישה לתרופות ועל החוקרים המקומיים לקבל גישה לדגימות עבור מחקריהם.

“אנחנו הולכים לבקש שהממשלה תבטל את כל הבקשות האלו לפני כניסת החוק לתוקף”, אמר נשיא מכון המחקר רנגסיט, פנת’פ פואפונגפן (Panthep Puapongpan), על פי דיווח של סוכנות הידיעות ‘רויטרס’ הבוקר.

ארגוני הלגליזציה בתאילנד מאמינים שמדובר בשלב ראשון בדרך ללגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש פנאי. “זה צעד ראשון קטן בדרך,” אמר צ’וקוואן צ’ופאקה, אקטיביסט לגליזציה תאילנדי.

חדשות