תאילנד אישרה גידול וייצוא קנאביס רפואי

תאילנד, אחת המדינות עם חוקי האיסור הנוקשים ביותר על קנאביס, הפכה למדינה השנייה באסיה שנכנסת לענף הקנאביס הרפואי. הממשלה אישרה לחברה פרטית להקים חוות גידול ולייצא מוצרי קנאביס רפואי לחו”ל, אך בינתיים רק קנאביס המכיל פחות מ-1% THC.

אחרי שהודיעה בתחילת השנה על כוונתה להיכנס לענף הקנאביס הרפואי, מודיעה תאילנד כי היא עושה זאת כעת באופן רשמי.

איגוד הקנאביס התאילנדי
איגוד הקנאביס התאילנדי החדש

מטרת הכניסה לענף הקנאביס הרפואי על פי ממשלת תאילנד היא “כדי לייצר תעשיית קנאביס שתתמקד ביצוא לחו”ל כך שבתוך 10 שנים יגדל ב-1% לפחות התמ”ג התאילנדי, השווה כיום ל-400 מיליארד דולר”.

בכך הופכת תאילנד למדינה השנייה ביבשת אסיה שמאשרת גידול וייצוא קנאביס רפואי, אחרי סרי לנקה שעשתה זאת בשנה שעברה.

הענף החדש יפעל לפחות בשלב ראשון תחת “פרוייקט הקנאביס התאילנדי” – שיתוף פעולה של אוניברסיטת מאאו (Maejo) השוכנת באזור צ’אנג מאי שבצפון המדינה, עם “איגוד הקנאביס התאילנדי” (TCC) ו”קרן הפרוייקטים הממלכתית” (Royal Project Foundation) שהוקמה על ידי מלך תאילנד לשעבר.

בהודעה לעיתונות שפורסמה השבוע נמסר כי פרוייקט הקנאביס התאילנדי “יהיה אחראי על זיהוי ופיתוח זני קנאביס עשירים ב-CBD (קנאבידיול) עם פחות מ-1% THC (החומר בעל ההשפעה הפסיכואקטיבית) בשלב זה, ובעתיד גם עם מעל 1% THC”.

עוד יידרש מהפרויקט לפתח מערכת יעילה לשתילה, גידול וקציר פרחי קנאביס (בגידול חוץ ובחממות) תחת תאורה טבעית לאורך כל השנה – ולהפיק מהם שמנים, מיצויים ומוצרים נוספים.

למנהלי הפרויקט ניתנו 5 שנים ושטח של 50 אלף דונם והם יידרשו במסגרת זו לייצר שווקים יעודיים ליצוא מוצרי הקנאביס הרפואי לחו”ל ולמטרות מחקר מקומי.

מנכ”ל האיגוד, טימותי לוטון (Timothy Luton), אשר מונה בתחילת השנה לתפקידו, אמר כי “המשימה של תאגיד הקנאביס התאילנדי הוא לספק החזר מעולה למחזיקי המניות ולייצר מוצרי קנאביס בכמויות גדולות ומחירים נוחים”.

ד”ר ויג’יט תאנורמטין (Vijit Thanormthin), יו”ר הקרן, הסביר כי “המשימה של הקרן היא לחקור ולפתח טכנולוגיה מתאימה ועמידה לשיפור איכות החיים של הקהילות בתאילנד”.

רייצ’ל צדק (Rachel Zedeck), יו”ר החברה התאילנדית “פטרסון פרויקטים”, אמרה כי “אנחנו פעילים מזה 100 שנים בתחום הלוגיסטיקה, האיכות וניהול הסיכונים, ואנו נרגשים לעזור לפרויקט הקנאביס התאילנדי להבטיח שהמהלך יעמוד בסטנדרטים בינלאומיים”.

ג’ים פלמונדון (Jim Plamondon), מנהל שיווק באיגוד, אמר כי לתאילנד יש שילוב ייחודי של יתרונות בתחום ייצור הקנאביס: מזג האוויר, כלכלה יציבה, זנים מקומיים, כח עבודה זול ושוק יצוא מגוון. “בין אם אתה מגדל קנאביס, מעבד אותו, אורז אותו או מייצר משהו ממנו, אתה יכול להוזיל את העלויות שלך על ידי שיתוף פעולה עם תאילנד,” אמר.

חוקי הקנאביס הם נוקשים למדי בתאילנד, שם השימוש העצמי בקנאביס למטרות פנאי אינו מותר. החוק המקומי קובע כי מותר לגדל קנאביס רק אם זה נעשה בשיתוף של גורם ממשלתי ורק אם הוא מכיל פחות מ-1% THC.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר