שתי פעוטות בלעו קנאביס – ולא קרה להן כלום

‘ידיעות אחרונות’ דיווח על שני מקרים של ילדות בנות שנתיים שאושפזו בבי”ח וולפסון לאחר שבלעו קנאביס. “זה עלול לגרום למוות,” דווח בעיתון, אך הרופא שטיפל בהן אומר שלא נגרם להן נזק ומבהיר כעת: “מעולם לא מת תינוק בישראל מקנאביס”.

בסוף השבוע דווח ב’ידיעות אחרונות’ על שתי ילדות בנות שנתיים שאושפזו בבי”ח וולפסון לאחר שבלעו קנאביס. אחת הפעוטות לעסה ככל הנראה בדל של ג’וינט שמצאה זרוק בחוץ והשנייה אכלה מן הקנאביס שאביה השאיר על השולחן.

לצד הדיווח על האשפוז הכתבה לוותה באזהרה חמורה מפני מוות שעלול להיגרם לילדים שאוכלים קנאביס. “ילדים שסובלים מהרעלת קנאביס יכולים אפילו למות אם הכניסו לגופם כמות גדולה של החומר,” נכתב.

תינוקות אכלו קנאביס - מתוך ידיעות אחרונות
הדיווח המאיים ב’ידיעות אחרונות’ (לחצו להגדלה)

פנינו לפרופ’ אילן דלאל, מנהל מחלקת הילדים בבי”ח וולפסון והאיש שמצוטט בכתבה המאיימת, בכדי לברר מה בדיוק קרה לילדות, מה הסכנות הטמונות בבליעת קנאביס והאם ידוע לו על מקרים בהם מתו תינוקות בישראל משימוש לא נכון בקנאביס.

“למיטב ידיעתי לא היה בישראל מקרה מוות של תינוק/ילד כתוצאה מהרעלת קנאביס,” הבהיר פרופ’ דלאל ואף קבע כי “לא נגרם נזק פרמננטי לתינוקות – הן שוחררו הביתה תוך 24-48 שעות.”

פרופסור אילן דלאל
פרופ’ אילן דלאל, מנהל מחלקת ילדים בבי”ח וולפסון: “לא נגרם נזק”

לצד זאת פרופ’ דלאל לא חשף כמה קנבינואידים (רכיבי קנאביס) נמצאו בדמן של הפעוטות ואמר כי למיטב ידיעתו “לפי הספרות העולמית מנה לטאלית [קטלנית] של ‘דרונבינול’ היא 30 mg/kg” – משמע שבכדי לסבול ממנת יתר ילד במשקל 20 ק”ג למשל יצטרך לבלוע כ-25 קפסולות של החומר.

גם זה בטח יעניין אותך

חשוב לציין ש’דרונבינול’ אליו התייחס פרופ’ דלאל הוא THC סינטטי ואינו זהה לגמרי לרכיבי הקנאביס עצמם. מחקרים שבדקו מהי מנת היתר הפוטנציאלית של קנאביס עצמו מצאו כי מדובר בכמויות גדולות עד פי מאה – 1000-3000 mg/kg. ניתן רק לנחש כמובן מה היה קורה אם הפעוטות היו בולעות תרופות מרשם או אלכוהול.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר