בארץפוליטיקה

שר החקלאות יאיר שמיר: “תומך בהסדרת השימוש בקנאביס רפואי”

שר החקלאות יאיר שמיר אמר כי הוא תומך בהסדרת שוק הקנאביס הרפואי בישראל. הבוקר ישתתף השר בוועדה שתקבע האם קנאביס יוגדר כחומר בעל תועלת רפואית.

במסגרת “כנס גידולי שדה” שהתקיים בשבוע שעבר בגני התערוכה ת”א, הבהיר השר יאיר שמיר כי עמדת משרד החקלאות בסוגיית הקנביס הרפואי היא חיובית באופן חד משמעי.

השר שמיר הוסיף כי הוא מעוניין כי החקלאים יתחילו להרוויח מגידולי הקנביס הרפואי ויש להסדיר את התהליך על פי חוק, לטובת גידול עצמי וייצוא של הקנביס הרפואי גם למדינות בחו”ל, תוך הסדרת כללי אכיפה מסודרים שימנעו את הפצתו מעבר למעגלי החולים הזקוקים לו למטרות רפואית . עוד הוסיף שר החקלאות כי ישראל מחויבת לשמור על אדמותיה וכפריה ולכן יש לבנות פלטפורמה שתאפשר לחקלאות לפרוח וגם לכלכלה ליהנות מפירותיה.

יאיר שמיר קנאביס רפואי
יאיר שמיר: “בעד גידול קנאביס רפואי בישראל”

הודעה זו מצטרפת להודעתם של השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ’ והרשות למלחמה בסמים כי לא יכשילו חוק לגידול קנאביס רפואי בארץ. “אתמול קיימנו דיון בנושא בהשתתפות ראש אגף החקירות יואב סגלוביץ’ ושרת הבריאות יעל גרמן. יצאנו בהחלטה משותפת שהמשטרה לא תהווה מכשול לחוקק הצעת חוק לגידול הסם בארץ ולאפשר לחולים בפיקוח משרד הבריאות לקבלו,” אמר אהרונוביץ’ לפני שלושה שבועות.

עצומה: תשוחרר נעמה מהכלא הרוסי!

לא טסים דרך רוסיה עד שחרורה של נעמה מהכלא הרוסי! כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית דוא"ל אל שגרירות רוסיה בישראל.
 
חתמו עכשיו
חתמו עד כה:
2766

היום (א’) אמורה ועדת השרים לחקיקה להחליט האם לתמוך בהצעת חוק החדשה של ח”כ תמר זנדברג, שתגדיר את המריחואנה לראשונה באופן רשמי כחומר בעל תועלת רפואית, כפי שדיווחנו לראשונה כאן. המשמעות היא, כי רופאים יוכלו לרשום לחולים שימוש בצמח כדי להקל על סבלם.

תודה לשחר בן-פורת על הטיפ


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
חדשות
Close