שר החינוך מואשם בשימוש בסמים

שר החינוך שי פירון בצרות: בעקבות החשיפה כאן במגזין קנאביס על כך שהודה כי הוא צורך ריטלין ללא מרשם ואף עודד לכאורה ילדים לעשות כמוהו, הוגשה הבוקר תלונה רשמית במשטרה כנגד פירון בגין שימוש לא חוקי בסמים מסוכנים.

שר החינוך הרב שי פירון (‘יש עתיד’) מואשם בכך שהשתמש בריטלין (מתילפנידאט, חומר המוגדר כסם מסוכן בפקודת הסמים וניתן במרשם רופא לאלו הסובלים מהפרעות קשב וריכוז) ללא מרשם ובניגוד לחוק.

שי פירון ריטלין
שי פירון: “משתמש בריטלין ולא מתבייש זה”

בעקבות הודאתו על השימוש בחומר במסגרת תכנית טלוויזיה של ‘החינוכית’, הוגשה הבוקר תלונה רשמית במשטרה כנגד פירון בגין שימוש לא חוקי בסמים מסוכנים.

בקטע הוידאו שפורסם לראשונה כאן במגזין קנאביס, מופיע שר החינוך בתכנית הילדים “תראו אותי” בהנחייתו של אברי גלעד, כאשר בשיחה עם ילדים הוא מספר כיצד הוא נוהג להשתמש בריטלין “כשקצת קשה” ומתאר איך הצליח להתמודד עם טקס רשמי שארך שלוש שעות בעזרת הריטלין, אותו לדבריו הוא לוקח מבני משפחתו, וללא מרשם.

נראה כי פירון, פוליטיקאי מתחיל, לא הבין לגמרי את משמעות דבריו ולמרות לחץ רב שהופעל מצד ארגונים הפועלים כנגד תופעת השימוש הנרחב בריטלין, עד כה טרם נשמעה תגובתו בנושא.

תלונה שי פירון ריטלין
אישור על הגשת התלונה

הבוקר, (ג’) הגיש שמוליק לזרוביץ’, סטודנט למשפטים מאזור המרכז, תלונה במשטרה כנגד שר החינוך פירון בגין שימוש לא חוקי בסמים מסוכנים. לדבריו, השר השתמש בריטלין, תרופה המיועדת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, ללא מרשם ובניגוד לחוקי המדינה. עוד הוא הוסיף כי כששר חינוך עובר עבירה הוא אינו יכול להיות חסין מפני עונש. “כולם כפופים לחוק”, טען.

עורך דינו של לזרוביץ, יהונדב בר-עוז, הסביר: “התלונה הוגשה על ידי אזרח מודאג, איש עקרונות. מדובר בעבירה על פי פקודת הסמים המסוכנים שדינה שלוש שנות מאסר או קנס בסכום נכבד שכל אזרח מן היישוב היה יכול למצוא את עצמו עומד לדין עליה. לפחות על פי התכנית המדוברת, שר החינוך גם לא מכבד את החוק וגם קורץ בחצי עין לגבי איסורים בתחום הסמים”.

המשטרה אישרה כי התלונה הוגשה. השר פירון סירב להגיב לדברים.

כפי שפירטנו בידיעה הראשונית, מלבד הבעייתיות שבשימוש הלא חוקי בריטלין, שר החינוך הציג גם צביעות מסויימת לאחר שבוועדת השרים בנושא ההקלה על מטופלי הקנאביס הרפואי, הוא בחר להצביע נגד הצעת החוק שהציעה להכיר בקנאביס כצמח בעל תועלת רפואית.

אגב, עד כה טרם נודע על הגשת תלונה כלשהי כנגד ח”כ תמר זנדברג, שהודתה לאחרונה אף היא בצריכת “סמים מסוכנים” כשסיפרה בראיון שהיא נוהגת לעשן מריחואנה גם היום, בעת היותה חברת כנסת.

במקביל דווח כי סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, יצאה נגד ח”כ תמר זנדברג שהודתה בעישון מריחואנה (כל הפרטים כאן).

למי שפיספס, הנה הוידאו בו מודה השר בשימוש בריטלין:

ראו עוד: מפלגת “יש עתיד” מגיבה לטענות: מדוע יאיר לפיד שיקר?
ראו עוד: מלחמות פייסבוק: יש עתיד נגד תמר זנדברג
ראו עוד: מה בין משרד הבריאות, חברת “טבע” ומפלגת “יש עתיד”?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט