מגלגל...

“שרן השכל מוכרת סיפורים על חוק הקנאביס, היא יודעת שזה לא יעבור”

ח"כ מיקי זוהר טוען כי ח"כ שרן השכל יודעת היטב שמפלגת רע"מ מתנגדת בתוקף לאי-הפללת צרכני הקנאביס וכי היא אף תפיל את הממשלה אם חוק כזה יקודם, ואף על פי כן היא "מוכרת סיפורים" לציבור. ח"כ השכל סירבה להגיב

מתקפה חריפה נגד חברת הכנסת שרן השכל (תקווה חדשה) מצד ח”כ מיקי זוהר (הליכוד) שטוען בתוקף כי אין בסיס להבטחות שהיא מפזרת לאחרונה על כך שכ”פרויקטורית הלגליזציה” היא תביא לאי-הפללה של צרכני קנאביס תוך 3 חודשים וללגליזציה תוך שנה.

“שרן השכל מוכרת סיפורים לכולם בעניין חוק הקנאביס, אבל היא יודעת שהיא לא תוכל לקדם כלום כל עוד היא בממשלה עם רע”מ שמתנגדת לחוק הזה נחרצות ואף תפיל את הממשלה כדי שהחוק הזה לא יעבור,” אומר ח”כ זוהר הבוקר (ב’) למגזין קנאביס.

דבריו של ח”כ זוהר מגיעים לאחר שבדיון בועדה המסדרת הבוקר במהלך ויכוח עם ח”כ השכל הוא הטיח בה: “חוק הקנאביס כבר עבר או לא עבר? יש לך הסבר למה הוא לא עבר עדיין?”

שרן השכל (צילום: נעם מושקוביץ', דוברות הכנסת)
ח”כ שרן השכל הבוקר בועדה המסדרת בכנסת (צילום: נעם מושקוביץ’, דוברות הכנסת)

לדברי ח”כ זוהר בשיחה עם מגזין קנאביס גורמים ברע”מ כבר הבהירו שאין בכוונתם לתמוך באי הפללת צרכני קנאביס לא כל שכן בלגליזציה. “רע”מ יפילו את הממשלה אם זה יקודם,” הוא אומר.

לשאלה מה יעשה הליכוד בסוגיה זו אמר כי “אני מעריך שיש סיכוי גדול שהליכוד יתמוך ואפילו יקדם חקיקה כזו”.

ח”כ השכל סירבה להגיב לידיעה.

מיקי זוהר (צילום: נעם מושקוביץ', דוברות הכנסת)
ח”כ מיקי זוהר הבוקר בועדה המסדרת בכנסת (צילום: נעם מושקוביץ’, דוברות הכנסת)

כזכור, עוד במהלך קמפיין הבחירות, לאחר שסייעה בהפלת הממשלה הקודמת שקידמה את הצעת החוק ללגליזציה, הבטיחה ח”כ השכל אי-הפללה תוך 3 חודשים מיום הקמת הממשלה (כלומר עוד כ-68 ימים החל מהיום) והסדרה של השוק (לגליזציה) בתוך שנה.

על פי המודל המתוכנן, שאמור לאמץ את מסקנות ועדת מררי שדנה בנושא בממשלה הקודמת, תיישם ישראל את המתכונת שהוטמעה בקנדה ולפיה ההפללה תבוטל, ניתן יהיה למחוק רישומים פליליים רטרואקטיבית ויוקמו ענף לייצור והפצה וחנויות ייעודיות למכירת מוצרי קנאביס לגילאי 21 ומעלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר