שרא"ל מתפרקת? נציג האוצר התפטר מהדירקטוריון

"שראל מסתירה נתונים מהמדינה" – כך טוען אלי בראל, נציג הממשלה בדירקטוריון החברה, שהתפטר אמש מתפקידו בעקבות התנהלות בלתי תקינה של מנהליו.

חברת שרא"ל, שנהנית במשך שנים מבלעדיות שניתנת לה מטעם המדינה ללא כל מכרז על אף היותה חברה פרטית לחלוטין, נהנתה גם מאלמוניות מוחלטת על אף היותה אחת החברות הגדולות והמשמעותיות ביותר בישראל.

אבי בוסקילה, מנכ"ל חברת שראל
אבי בוסקילה, מנכ"ל "שראל"

רק כאשר ניסתה להשתלט על ענף הקנאביס הרפואי – נחשפו לפתע פרשות ודיווחים על התנהלויות בלתי תקינות לכאורה. "החברה נולדה בחטא," אמר בעבר יו"ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, חגי הילמן, כשנשאל על שרא"ל.

במהלך השנים בהן ניסתה החברה להיכנס לתחום הקנאביס עלו שוב ושוב טיעונים כנגד נקיון הכפיים של מנהליה וכנגד קשרים כאלה ואחרים בין גורמים במשרד הבריאות לבכירים בחברה.

"שראל מסתירה נתונים מהמדינה"

כעת, לאחר שלפני מספר חודשים נכנעה לבסוף שרא"ל ונאלצה לוותר על נסיון ההשתלטות על הענף הירוק, נחשפת החברה במערומיה שוב.

אלי בראל, נציג משרד האוצר בדירקטריון החברה – אחד ממספר קטן של נציגי ממשלה בדירקטוריון – התפטר וטוען כי "שראל מסתירה נתונים מהמדינה".

"פעלתי כדי שהחברה תעביר את הנתונים לאלתר, אך ניסיונות אלה סוכלו פעם אחר פעם על ידי גורמים שונים בחברה," אמר. "מיותר לציין כי למרות שהמדינה זכאית לקבל את כל הנתונים לצורך הבחינה, החברה לא העבירה את הנתונים ובכך הביאה למשבר אמון קשה בין המדינה לחברה".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט