שקד לבדואים: במקום קנאביס – גדלו ענבים

שקד מציעה לבדואים להפוך את שדות הקנאביס הלא חוקיים שלהם לכרמים - הם מעדיפים להפוך אותם לחוקיים

נציגי הבדואים בנגב, שהם כידוע מקור הקנאביס הלא-חוקי הגדול בישראל, מביעים בפגישה עם שרת הפנים איילת שקד רצון לגדל קנאביס רפואי, חוקי, ומוחים על האפשרות שניתנה ליוצאי צבא ופוליטיקה ובכירים לשעבר בתעשייה ולא להם.

“למה לא נותנים (לנו לגדל קנאביס, מ”ק), למה לעשות טעות?” שואל אחד מהם את שקד בכתבה ששודרה בחדשות 12. “נתנו את זה לקודקודים הגדולים, אבל לבדואים לא. למה לבדואים לא?”

ברקע נשמע אחד ממלוויה של שקד מביע תמיכה בלגליזציה ורומז לה אולי שלגליזציה עשויה לפתור את סוגיית הגידול הלא חוקי של קנאביס בנגב – סוגייה שהיתה דגל של שקד בקמפיין הבחירות והיא אף הצטלמה באחד השדות מבטיחה שתמגר את התופעה

“חקלאות הם עושים הרבה, היא לא חוקית, אבל הם עושים הרבה,” הוא נשמע אומר. “אני בעד שתהיה איזו לגליזציה של קנאביס. בכל זאת החבר’ה בתל אביב צריכים להמשיך לעשן”.

שקד התעלמה מהדברים על לגליזציה והעלתה רעיון אחר – להחליף את שדות הקנאביס הלא חוקיים בגידול ענבים. “כרמים במקום קנאביס,” הציעה.

הנציג הבדואי לא התרשם מהרעיון ונראה כמי שמעדיף להמשיך את החקלאות הקיימת, רק להפוך אותה אולי לחוקית.

איילת שקד ואורי אריאל בחוות קנאביס רפואי
איילת שקד ואורי אריאל בביקור חוות קנאביס רפואי לפני 4 שנים

שאלה זו שהעלה הנציג הבדואי לא נענתה על ידי שקד אבל אולי נתנה רמז לשאלה אחרת – עד כמה מהווה הפעילות הלא-חוקית הרווחית הזאת של הבדואים חלק מההתנגדות ללגליזציה מצד נציגיהם בכנסת ובקואליציה, מפלגת רע”מ.

כזכור, רע”מ עשתה מאז הקמת הממשלה את כל שביכולתה כדי למנוע הסדרת שוק קנאביס חוקי או למעשה כל הקלה בחוק. נציגיה הפילו את הצעת החוק לאי-הפללה ומשמיעים קולות לפיהם אם תאושר לגליזציה הם יובילו להפלת הממשלה.

את הסיבה להתנגדות להקלה בחוקי הקנאביס רע”מ משייכת לאיסור באיסלאם, אך רבים מאמינים שדווקא הרווח הכלכלי מתעשיית הקנאביס הלא-חוקית היא הסיבה האמיתית לכך.

שקד עצמה לא אמרה עד כה שהיא תומכת בלגליזציה אך לפני כשנתיים, לאחר שלא הצליחה לעבור את אחוז החסימה בבחירות 2019, תכננה להתמנות לתפקיד יו”ר חברת תיקון עולם קנביט שבבעלות המקורב אליה איש העסקים ברק רוזן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר