שקד נגד מגדלי הקנאביס, בטוויטר מזכירים לה מה הפתרון

מפלגת ימינה, מבושמת מסקרים שצופים לה 13 מנדטים, סיירה היום בין חממות ומנהרות הקנאביס של הבדואים בנגב. בכירת המפלגה ח"כ שקד, שיחד עם חבריה מתנגדת ללגליזציה, הציגה תכנית למיגור התופעה מבלי להזכיר את נושא אי-חוקיות הצמח. רבים מהגולשים הזכירו לה מה כדאי אולי לעשות

ח”כ איילת שקד (ימינה) מחתה היום בתקיפות נגד תופעת גידולי הקנאביס הלא חוקיים בנגב, המנוהלת ביד רמה על ידי בדואים תושבי הפזורה.

שקד ציינה כי “חממות ומנהרות קנאביס זה לא החזון של בן גוריון”. את הדברים אמרה לאחר סיור שערכה מפלגת ‘ימינה’ באזור הנגב בעקבות הפשיעה הגוברת באזור.

“הפשיעה בנגב עלתה מדרגה. חממות קנאביס בכל מקום, מנהרות קנאביס, פרוטקשין, פריצות לבסיסים וגניבת נשק… חזונו של בן גוריון לא היה מנהרות קנאביס של ארגוני פשיעה בדואים,” כתבה בציוץ בטוויטר וצירפה את “תכנית ימינה להחזרת המשילות בנגב”.

על אף שבתכנית הופיעו כמה סעיפים והתחייבויות שאולי יסייעו במשהו, דווקא הסעיף המתבקש, לפחות לדעת רבים מהמגיבים לציוץ, לא הוצגה.

כיאה לטוויטר, רבות מהתגובות הללו היו סרקסטיות, אך אחרות ציינו את הדברים כפי שהם.

“אם קנאביס היה חוקי וזמין כאן כמו שהוא חוקי וזמין במדינות נאורות אחרות אז לא היה צורך בכל זה,” כתב אחד העוקבים. “הרי אין לגליזציה בגלל פוליטיקאים כמוך לא? מתי בכלל יצא לך לקרוא על הנושא ועל ההשפעה שלו על בריאות משלימה או כלכלה?”

כידוע, שקד ויתר חברי מפלגת ימינה הצהירו עד כה כי לא יתמכו בלגליזציה. כלומר, המפלגה מתנגדת להסדרה של שוק קנאביס חוקי למרות שהותרת השוק לא חוקי היא שמאפשרת למעשה למגדלי הקנאביס הבדואים להרוויח הון.

טענה זו לא מצליחה עד כה לחלחל אל חברי המפלגה, שמתבשמים מכ-13 מנדטים בסקרים ועשויים להצליח להביא להקמת ממשלת ימין “על מלא” כפי שהם מכנים זאת, שבה יהיה רוב מוחץ למתנגדי הלגליזציה.

גם ראש המפלגה, ח”כ נפתלי בנט, נשאל השבוע האם הוא לא חושב שאחד הפתרונות לבעיית הפשיעה בנגב הוא המימון הרב שמתאפשר לאותם עברייניים מרווחי גידול קנאביס לא חוקי. בנט השיב כי “כבר עשינו אי הפללה” וכי הוא “לא רץ לצעד הבא (לגליזציה, מ”ק)”.

מדוע שקד ובנט מתנגדים ללגליזציה? רבים מעריכים שכבר לא מדובר באג’נדה כמו זו שנאלצו לאמץ כשהיו קשורים לבצלאל סמוטריץ’ והזרמים הדתיים-שמרניים בימין, אלא תיאום אינטרסים עם מי שהפכה ל”פטרון” שלהם, מו”ל ‘ישראל היום’ מרים אדלסון, המובילה את ההתנגדות ללגליזציה בעולם.

למעשה, מגדלי הקנאביס הבדואים בנגב הפכו בשנים האחרונות למקור הקנאביס העיקרי של השוק הלא חוקי בישראל הנאמד במעל 5-6 מיליארד ש”ח בשנה ושווה אלפי מקומות עבודה. בריאיונות לתקשורת לא מתביישים המגדלים לספר כיצד השתפרו חייהם מאז נכנסו לביזנס.

“אין מישהו שיעצור אותנו, קנינו ג’יפים חדשים, בנינו בתים לילדים שלנו, כולם בעסק של הגידולים; האישה, הילדים, בני משפחה. שווה לגדל. השופטים לא מחמירים עם המגדלים. מבריחי סמים מקבלים עונשים הרבה יותר חמורים. למה שלא נהנה מזה?” סיפר לפני כשנתיים אחמד, מגדל קנאביס בדואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר