שקד בעד אי הפללה: “לא ייתכן שמאות אלפי אנשים ייחשבו לפושעים”

שרת המשפטים תומכת לראשונה באופן ברור בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס, אך מבהירה כי כל שינוי יעשה בהובלת השר גלעד ארדן. “יש שכל רב במעבר מאכיפה פלילית לאכיפה מנהלית, לא ייתכן שמאות אלפי אנשים ייחשבו לפושעים,” היא אומרת כעת.

כפי שכבר הצהירה בעבר, חוזרת שרת המשפטים על תמיכתה באי הפללת צרכני הקנאביס ומבהירה: “לא ייתכן שמאות אלפי אנשים ייחשבו לפושעים”.

את ההודעה מסרה השרה לפניית אתר ‘וואלה’, ש”חושף” את מה שכבר נחשף בעבר: מסקנות נציגי צוות משרד המשפטים בועדת ‘ארדן-השכל’ תומכות במודל לפיו לא יופללו צרכני קנאביס שיחזיקו עד 15 גרם לשימוש עצמי.

“יש שכל רב במעבר מאכיפה פלילית לאכיפה מנהלית, אולם צריך לקחת בחשבון את מגוון השיקולים והדעות,” אמרה השרה שקד, אך הבהירה כי ככל הנראה לא תעשה שינוי בעצמה. “כל שינוי ייעשה בתיאום עם כלל הגורמים המעורבים בדבר ובהובלת השר ארדן” – מה שמקטין את הסיכוי לאישור תיקון החוק הפלילי.

בינתיים ממשיכים להמתין תומכי הקנאביס להתכנסות האחרונה של צוות ‘ארדן-השכל’ ולהגשת מסקנותיו הסופיות, שנדחו מהשבוע שעבר. בעוד כשבועיים צפויה לעלות הצעת החוק שהגישה ח”כ שרן השכל לאי הפללה שוב לועדת השרים לענייני חקיקה, שם תקבע הממשלה האם לאשרה.

גם זה בטח יעניין אותך
המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר