שנת 2015 בקולורדו: מכירות קנאביס במיליארד דולר

תעשיית הקנאביס בקולורדו מציגה עליות של עשרות אחוזים מהשנה שעברה בקצב מכירות הקנאביס החוקי, שהגיעו כבר עד 740 מיליון דולר – בדרך למיליארד. רבע מיליון דולר יוקצו לתוכניות חינוך לנוער, במטרה לקדם שימוש אחראי בקנאביס.

מכירות הקנאביס השנתיות בקולורדו הגיעו עד כה לסכום עתק של 740 מיליון דולר, חודש לפני סוף השנה, והיד עוד נטויה, כך על פי הדיווח במגזין העסקים Daily Camera.

שנת 2015: מריחואנה במיליארד דולר

דו”ח שפורסם על ידי חברת ניתוח הנתונים BDS Analytics, מראה כי הקנאביס החוקי הוא לא שיגעון חולף אלא תופעה שנמצאת במגמת עלייה. ברבעון הנוכחי עומד סך המכירות על 290 מיליון דולר, עלייה של 53% מהרבעון הקודם שנסגר על 190 מיליון דולר.

בקרוב תעשיית המריחואנה בארה"ב תהיה שווה מיליארד דולר
בקרוב תעשיית המריחואנה בקולורדו תהיה שווה מיליארד דולר

“תעשיית המריחואנה בקולורדו לבדה תהיה שווה מיליארד דולר, או קרוב לכך, עוד השנה,” אומר רוי בינגהם (Roy Bingham), מייסד ומנכ”ל BDS, “היום זוהי התעשייה המתרחבת ביותר באמריקה.”

רווחי המיסים משוק הקנאביס, שעומדים עד כה על כ-170 מיליון דולר, הציגו עלייה קיצונית של 81% מהשנה שעברה בה עמד הסכום על 94 מיליון דולר בלבד. מכירות הקנאביס הרפואי במדינה עלו גם הן, אך בשיעור מתון בהרבה של כ-22%, מ-98 מיליון דולר בשנה שעברה ל-120 מיליון בשנה הנוכחית.

עוד מפרט הדו”ח כי המוצר הנמכר ביותר בשוק הקנאביס, בצורה לא מפתיעה, הוא תפרחת קנאביס רגילה, ולא השמנים, המיצויים או המאכלים השונים בשוק. מנגד, הצמיחה הגדולה ביותר במכירות מהשנה שעברה הייתה דווקא בתחום התמציות והריכוזים השונים, שהיקפו הוכפל בשנה.

רבע מיליון דולר לבתי הספר

יד ביד עם הצמיחה של השוק, צומחת גם הדאגה של הרשויות מפני שימוש לא נכון או מוגזם של צעירים בקנאביס. תוצאות סקר שנערך במחוז בולדר (Boulder) במדינה, מראות כי מרבית בני הנוער רואים בשתיית אלכוהול התנהגות מסוכנת, אך לא כך בעישון קנאביס.

רבע מיליון דולר יוקדשו לחינוך האוכלוסיות הצעירות
רבע מיליון דולר יוקדשו לחינוך האוכלוסיות הצעירות

הרשויות מתכננות להקציב בשנה הקרובה רבע מיליון דולר נוספים, שמיועדים ליצירת תוכניות חינוך חדשות בבתי הספר במחוזות. תוכניות החינוך החדשות יסייעו בהכנתם של בני הנוער להתמודדות עם הלגליזציה ועם חיי היום יום בהם מעורב הקנאביס כמצרך רגיל.

“בגלל שהקנאביס חוקי, הצעירים חושבים אוטומטית שהוא אינו יכול להזיק בשום צורה,” אומרת קרן ראהן (Karen Rahn), יו”ר שירותי הרווחה במחוז, “מאחר והלגליזציה התרחשה לפני זמן קצר, עדיין יש חלון זמן בו אפשר להשפיע ולחנך את הציבור.”

תוכניות החינוך החדשות יכללו הסברה נרחבת נגד אלכוהול במקביל לחינוך לשימוש אחראי בקנאביס, זאת מאחר ומרבית ההורים מעוניינים שילדיהם ידעו כי האלכוהול מסוכן הרבה יותר.

ראו עוד:
באורגון יש יותר חנויות קנאביס ממקדונלד’ס
אושר: קופי שופס חוקיים ייפתחו לראשונה בארה”ב
עצומה רשמית ללגליזציה בישראל – 14,400 ישראלים בעד הלגליזציה
מלגות קנאביס: סטודנטים בקולורדו יקבלו מימון מרווחי הלגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר