2 מיליארד דולר ב-3 שנים: רווחי שיא ממיסוי שוק הקנאביס בקליפורניה

מאז פתיחת השוק בינואר 2018 קליפורניה הכניסה כבר מעל 1.8 מיליארד דולר ממיסים. ברבעון השלישי של 2020 לבדו נכנסו 306 מיליון דולר שהם שיא חדש. בסך הכל בשנת 2020 לבדה צפויה קליפורניה להרוויח עד כ-1 מיליארד דולר ויותר.

קליפורניה הרוויחה ממיסי שוק הקנאביס החוקי מעל 306 מיליון דולר ברבעון השלישי של שנת 2020 לבדו. בכל 3 הרבעונים הראשונים של השנה נכנסו לקופת המדינה כבר מעל 777 מיליון דולר, ובהתאם עד סוף השנה צפויים להיכנס כ-1 מיליארד דולר בסך הכל. הנתונים הרשמיים מפורסמים ע”י מחלקת המיסוי במדינה (CDTFA).

הסכום ברבעון Q3 מורכב מ-159.8 מיליון דולר מס בלו כללי, 41.0 מיליון דולר ממיסי גידול המוטלים על היצרנים ו-105.9 מיליון דולר מס מכירה על הלקוחות, ממנו פטורים המטופלים בקנאביס רפואי. “סך כל רווחי המס שדווחו על ידי תעשיית הקנאביס ברבעון השלישי הוא 306.7 מיליון דולר, לא כולל רווחי מס נוספים שנאשפו על ידי המחוזות”.

לשם השוואה, ברבעון הקודם (Q2) הסתכמו רווחי מיסי שוק הקנאביס בקליפורניה, על כ-40 מיליון התושבים בה, ב-260.2 מיליון דולר, כלומר עלייה של כ-17% ברבעון השלישי. בכל שנת 2019 נכנסו למדינה מעל 635 מיליון דולר ובשנת 2018 מעל 395 מיליון דולר במיסים. כפי שניתן לראות מדי שנה כמעט מוכפל נתון הרווח ממיסי קנאביס במדינה.

רווחים ממיסי שוק קנאביס חוקי בקליפורניה ארצות הברית (מקור: מחלקת המיסוי של קליפורניה)
רווחים ממיסי שוק הקנאביס החוקי בקליפורניה לפי רבעון (מקור: מחלקת המיסוי של קליפורניה)

בסך הכל, מאז ינואר 2018, מועד פתיחת שוק הקנאביס החוקי בקליפורניה, ועד סוף הרבעון השלישי של 2020, הרוויחה קליפורניה 1.81 מיליארד דולר ממיסי שוק הקנאביס, שהם 5.97 מיליארד ש”ח, לא כולל כמובן את הרבעון האחרון של השנה. לא פורסמו בצמוד נתונים על מקומות עבודה חדשים וחסכון במשאבי אכיפה.

על פי החוק החדש בקליפורניה, לאחר אישור הלגליזציה, שווה מעמדו של הקנאביס לזה של האלכוהול, כלומר החזקה מותרת לגילאי 21 ומעלה בכמות של עד 28 גרם קנאביס לשימוש עצמי. מותר גם לגדל עד 6 צמחי קנאביס בבית לשימוש עצמי. עישון קנאביס בציבור אסור בדומה לאלכוהול וטבק כאמור.

קליפורניה נחשבת למעצמת הקנאביס העולמית תודות לשנים של תעשייה פורחת, חוקית ולא חוקית, מזג אוויר מושלם לגידול קנאביס, וכמובן ההיסטוריה והתרבות של הגידול המקומי הלא-חוקי באזור, כולל אלפי חוות ברחבי מחוז הומבולדט באזור “משולש האמרלד” בו התקבצו לאורך השנים מומחי גידול הקנאביס הטובים בעולם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר