שנתיים שלילה לנהג שנתפס תחת השפעת מריחואנה

השופטת הפחיתה את העונש מ-28 חודשים ל-24 מכיוון שהשוטרים לא ביצעו את הבדיקה על פי הנוהל המקובל.

בכתב האישום המקורי נטען כי הנהג הבחין בשוטרים שסימנו לו לעצור אך הוא מצידו רק הגביר את מהירות הנסיעה שלו. בנוסף, תוך כדי הנסיעה הבחינו השוטרים כי החשוד משליך מהחלון חומר החשוד כסם. לאחר שנתפס נמצאו על בגדיו שאריות של קנאביס, והוא אף הודה כי עישן קנאביס מספר ימים קודם לכן.

עם קבלת פסק הדין הגיש הנהג ערעור על העונש הכבד בטענה כי השוטרים לא פעלו על פי הנוהל הראוי ולא הקפידו לבצע “בדיקת מאפיינים” בה נדרשים הנהגים לבצע פעולות מוטוריות פשוטות (כגון לגעת באף עם העיניים עצומות) האמורות להעיד על כשירותם. לדבריו הוא היה כשיר לנהיגה – ואי ביצוע הבדיקה למעשה מנעה ממנו להעיד על כשירותו, ולפיכך יש להפחית בעונשו.

למרבה ההפתעה, השופטת טלי חיימוביץ התייחסה במהלך פסק הדין לטענותיו של החשוד ואמרה כי: “”אין ביכולתה של בדיקת המאפיינים להפריך הימצאות סם בגופו של המערער, (ו)הדרך לשלול זאת היא רק באמצעות בדיקת מעבדה, שתפריך את תוצאות בדיקת המעבדה המשטרתית, יחד עם זאת, הצלחה בבדיקת מאפיינים הייתה מלמדת על יכולות נוירולוגיות תקינות למרות הסם. (ו)יש בכך כדי להשליך על המסוכנות, ולכן גם על העונש”.

אך למרות ההתנהלות הבלתי תקינה מצידה של המשטרה, הנהג החשוד זכה לקיצוץ של ארבעה חודשים בלבד מעונש שלילת הרשיון, כאשר בסופו של דבר תקופת השלילה נקבעה למשך של שנתיים.

עמותת אור ירוק מסרה תגובה לאירוע: “על רשויות אכיפת החוק להגביר את האכיפה בכדי להרתיע את הנהגים מלנהוג תחת השפעת אלכוהול או חומרים מסוכנים אחרים האסורים על פי חוק. בתי המשפט צריכים לראות ולבחון בחומרה מקרים מעין אלה של נהיגה תחת השפעת חומרים אסורים ומסוכנים ולהטיל על עברייני התנועה הללו עונשים מחמירים”.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו גם:
צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה
מחקר: איזה חומר הכי מסוכן לנהיגה?
צפו: פרסומת מצחיקה נגד נהיגה תחת השפעת מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר