שני סרטי דוקו-קנאביס חדשים בנטפליקס שאתם חייבים לראות

סרט תיעודי מרתק שראה אור אתמול, וסדרה בת 8 פרקים המבוססת על סיפור אמיתי הם שני דברים שכדאי להעביר איתם לפחות קצת מהזמן הפנוי בתקופת החגים.

חדש בנטפליקס: הסרט הדוקומנטרי החדש “שחור וירוק” בהשתתפות סנופ דוג והסדרה החדשה “הר הרצח” המבוססת על סיפור אמיתי הם שני דברים ששווה להשקיע עליהם סשן צפייה טוב בתקופת החגים.

שחור וירוק

ההמלצה הראשונה היא “שחור וירוק” (תרגום לא משהו של שם הסרט המקורי Grass is Greener): סרט דוקומנטרי מרתק חדש שראה אור אתמול (ו’) בהשתתפות סלבריטאים ופעילי לגליזציה מוכרים המציג את הדרך שעשה הקנאביס מהגדרתו כסם בלתי חוקי של מקסיקנים ואפרו-אמריקאים לכך שכיום הוא נחלתם של עשירים לבנים שהפכו אותו לביזנס השווה מיליארדים.

מצד אחד מציג הסרט את האפליה הקשה נגד שחורים בארה”ב וקשר השנאה כלפיהם מצד הרשויות אל עצם הוצאת הקנאביס מהחוק והגדרתו כסם המסוכן בעולם. באופן כרונולוגי עובר הסיפור בין ההכרזה על אי חוקיותו בשנת 1937, דרך הועדות המקצועיות שדווקא המליצו על הקלה בחוקים ועד התעלמות מהממצאים וחקיקת חוקים נוקשים יותר על ידי נשיאי ארה”ב ריצ’רד ניקסון ורונלד רייגן.

מצד שני מוצג בסרט קשר נוסף ומעניין מאוד בין קנאביס, וגם סמים אחרים, לעולם המוזיקלי של אז ושל היום, כיצד זה סייע לאמני ענק כמו לואי ארמסטרונג, פיטר טוש, בוב מארלי, סנופ דוג ואחרים להפוך לכוכבי ענק ומובילי דרך של המאבק ללגליזציה שהחל בשנות ה-60 של המאה הקודמת ונמשך למעשה גם היום. הסרט מציג באופן ברור את הצביעות, האירוניה והאבסורד שנוצר בימים אלו, שנת 2019, כשאנשים ממשיכים להיעצר ובמקביל אחרים מרוויחים מיליונים.

הר הרצח

ההמלצה השנייה היא “הר הרצח” (Murder Mountain): סדרת דוקו-מתח שראתה אור בדצמבר 2018 ומבוססת על סיפור אמיתי. לאורך 8 פרקים חושפת הסדרה את סיפורם של מגדלי הקנאביס הבלתי חוקיים בקליפורניה, האורחים מכל העולם שהגיעו ועדיין מגיעים לנסות את מזלם בהשגת כסף קל מגידול קנאביס וחלקם נעלמו מעל פני האדמה, ואת ההתמודדות עם העולם החדש בו קנאביס הפך לחוקי אך בשליטת בעלי ההון.

גם זה בטח יעניין אותך

הסיפור המרכזי בסדרה, מסביבו נרקמות שאר הפרשיות, הוא זה של צעיר אמריקני בן 29 שנעלם בשנת 2013 מעל פני האדמה כשנה לאחר שהגיע למחוז המבולדט, קליפורניה – מרכז גידולי הקנאביס הבלתי חוקיים הגדול בארה”ב – במטרה להקים חוות גידול ולהתעשר מהמסחר הלא חוקי בקנאביס.

על אף השם המאיים, “הר הרצח”, שניתן על בסיס הסיפור המרכזי, הסדרה מציגה באופן מעניין את סיפור היווצרותו של שוק הקנאביס השוקק באזור המכונה “משולש האמרלד” ובו פזורות חוות קנאביס החבויות ביערות עם עצי ענק שהפכו עם השנים לספק של 60% מהקנאביס הבלתי חוקי בארה”ב כולה.

בשנה שעברה נפתחו לראשונה חנויות קנאביס חוקיות בקליפורניה לאחר אישור הצעת החוק 64 במשאל עם ללגליזציה שנערך בבחירות 2016, אך המגדלים ממחוז המבולדט לא מצליחים לעמוד בדרישות הרגולטוריות ובמשאבים הנדרשים להתמודדות בענף החדש. חלקם פושטים רגל ואחרים ממשיכים להסתכן בפעילות בשוק השחור.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר