מגלגל...
x

שני חיילי צה”ל נפצעו בגבול מצרים – בגלל המלחמה בסמים

מ”פ וקשר מ’קרקל’ נפצעו באירוע אש בגבול ישראל-מצרים. כעת מתברר כי מדובר היה בנסיון הברחת סמים שכשל.

מאת: דניאל ארז

אתמול (ד’) דווח על תקרית חמורה בגבול עם מצרים, במהלכה נפצעו שני חיילי צה”ל – מפקדת פלוגה ב’קרקל’ והקשר שלה – כשנתקלו בכח אש מצד מה שחשבו שהם קבוצת מחבלים.

חיילים פצועים קנאביס

כעת מסתבר כי מדובר היה במבריחים שניסו להעביר סמים דרך הגבול – כך על פי תחקיר צה”ל שפורסם הבוקר (ה’). באירוע חוסלו שלושה עד שישה מבריחים.

על פי הדיווחים, האש לעבר כוח צה“ל נפתחה משלושה מוקדים בשטח מצרים, כאשר לאורך האירוע לא הייתה חדירה לשטח ישראל. הירי בוצע מרכס סמוך לגדר הגבול ומשני מוקדים נוספים אשר שימשו לחולייה כגיבוי. כאשר מבריחי הסמים נתקלו בג‘יפ הצבאי שסייר באזור, הם פתחו לעברו באש.

“האירוע הזה ממחיש עד כמה מטושטש הקו בין אירוע טרור לאירוע פלילי בגבול המערבי של מדינת ישראל,” נכתב באתר גלי צה”ל. “גם אם הכוונות הראשוניות של אותם מבריחים היו פליליות, ההתנהגות שלהם, התכנון והביצוע, בטח מהרגע שהנסיון הזה נחשף, הוא חבלני לכל דבר: חוליות חיפוי ירי ברתק, ירי נ”ט ומנשק קל.”

ואכן, כפי שקורה בכל העולם, סוחרי הסמים הגדולים מחזיקים צבא מבריחים שיעשו הכל על מנת לחזור אל הבוסים עם הכסף. הסדרת שוק הסמים בחוק תמשוך את הקרקע מתחת לארגוני הפשיעה והטרור, תשאיר את הכסף אצל אזרחי המדינה ותציל חיים שנפגעים בהגנה מפני תופעות הלוואי של אותה מלחמה.

ראו עוד:
ותודה למלחמה בסמים: כך נראה ביתו של סוחר סמים
חומר מסוכן: עוברים את הקו הירוק
חשיש תמורת קסאם: המלחמה בקנאביס מממנת את החמאס
צפו: חיילים רואים חשיש בפעם הראשונה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר