שני אירועי יום הקנאביס 20 באפריל יתקיימו בתל אביב ובירושלים

את 20 באפריל, יום הקנאביס הבינלאומי, יציינו צרכני הקנאביס ותומכי הלגליזציה בשני אירועים - אחד בתל אביב מטעם עלה ירוק בו יוכרזו יקירי הקהילה, והשני בירושלים מטעם ארגון טלגראס ותנועת ליגלייז. הופעות והפעלות מובטחות לחוגגים והכניסה, כרגיל, בחינם

20 באפריל, הוא יום הקנאביס הבינלאומי, יצוין בשלל אירועים ברחבי העולם, וגם בארצנו הקטנטונת ונטולת הלגליזציה.

על הסיבות הרבות והמגוונות לבחירה ב-20.4 כיום הקנאביס כבר נכתב לא מעט, אולם ראוי לציין שלא מדובר ביום שסמלו המסחרי הוא “מחאה”, אלא דווקא יום חג באווירה טובה, שאותו נהוג לציין בפיקניקים, במסיבות וכמובן שאם זה חוקי, גם בשאכטה, שתיים או יותר.

בהתאם לאווירה זו, בישראל יתקיימו שני אירועים מרכזיים לציון החג. אירוע אחד של “עלה ירוק” יתקיים בספורטק צפון שבפארק הירקון, ואירוע שני, “ליל הבאנגים” של טלגראס ותנועת ליגלייז שיתקיים בגן הורדים בירושלים. 

פיקניק קנאביס

האירוע של “עלה ירוק”, שיתקיים החל מהשעה 14:30 (פרטים נוספים כאן בפייסבוק) יהיה השנה במתכונת של אווירה טובה ויכלול מתחם לילדים עם הפעלות כגון קוסם, מאפרת, איש בלונים בועות סבון ובד ענק לצביעה, וכן מתחם פיקניקים ומתחם מוזיקה, שבו תיחשף גם זהות הזמר שיבצע את “שיר הקנאביס” החדש שנכתב במיוחד לאירוע. כרגע מזדהה אותו זמר בשם “האש קאצ’ם”, אולם מדובר באמן שאפשר לומר ששמו מוכר לציבור.

בנוסף, במקום ייפתח גם מתחם הסברה ומחאה, שבו יתקיימו הרצאות ופודקאסטים על המאבק לשחרור הקנאביס ועל קנאביס בכלל, תערוכת “אני מאשים” של יו”ר עלה ירוק חץ דוד והזדמנות להכיר מקרוב את מחברי הספרים “מלחמות הקנאביס” תום וגנר ו”האנציקלופדיה לקנאביס” זיו ג’ניסוב. 

בשעה 17:15 תתקיים באירוע חלוקת פרסי “יקירי הקהילה” מטעם עלה ירוק וקהילת צרכני וצרכניות הקנאביס בישראל, שתושק באותה הזדמנות. הפרסים שיחולקו הם למפעל חיים, לאנשי העשור ולאנשי השנה, בתחום הקנאביס כמובן. לאחר מכן ימשיכו במקום מוזיקה ואווירה טובה ומסיבתית יותר, עד סביבות השעה תשע בערב.

פרסי יקירי הקהילה ומפעל חיים
מי יהיו יקירי קהילת צרכני הקנאביס? הגביעים שיחולקו לזוכים

“יום הקנאביס הבינלאומי הוא בעיקרון לא יום של מחאה, אלא יום של חגיגה ושל פיקניקים”, אומר חץ דוד, ראש עלה ירוק. “לכן, וגם לאור העובדה שרבים מתוך 112 אלף צרכני הקנאביס ברישיון שיש בארץ הם הורים לילדים, הרגשנו חובה להתאים את תוכן האירוע גם לילדים.

“עם זאת, יש כאן גם אקט של מחאה, שכן גם בתנאי הרישיון של מטופלי הקנאביס הרפואי כתוב שאסור לצרוך אותו ליד ילדים, כך שלמעשה אומרים לאנשים לא לצרוך את התרופה שלהם ליד ילדיהם. מבחינתי, העובדה שיש שני אירועים לציון היום הזה היא כמובן חיובית, אבל השאיפה היתה שיהיה אירוע בכל יישוב בארץ”.

ליל הבאנגים

האירוע השני, “ליל הבאנגים הגדול”, שיתקיים זו השנה השמינית בגן הוורדים בירושלים (פרטים נוספים כאן בפייסבוק), הוא להגדרת המארגנים “אירוע מחאה כנגד הכפייה ובעד חופש האדם”. האירוע יחל, איך לא, בשעה 16:20 ויכלול הופעות חיות וסטים של די.ג’ייז, לצד מתחם הסברה לשימוש בטוח בקנאביס.

ליל הבאנגים הגדול 2022
הזמנה לליל הבאנגים הגדול 2022

לדברי המארגנים בדף האירוע בפייסבוק, “בין אם אתם צרכנים ובין אם לא – לכל אחד ואחת מאיתנו הזכות להחליט על הגוף שלנו. איננו כופים צריכה על אחרים ולאחרים אין הזכות למנוע מאיתנו את הצריכה. לאף ממשלה, משטרה או מדינה אין את הזכות להגיד לנו מה להכניס לגופנו – הוא ברשותנו בלבד.

“אנחנו לא פושעים, לא עבריינים ולא נרקומנים, אנחנו אזרחים נורמטיביים, פעילים חברתיים ותורמים את חלקנו, ובזכות כל זאת מבינים שכפיה היא דבר פסול שלעולם לא נסכים לקבל,” נכתב עוד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר