שמן המפ חוקי: כך תתחמקו מאישום נהיגה תחת השפעת מריחואנה

החוק היבש קובע שגם אם נהגתם שבוע לאחר צריכת קנאביס, אתם עלולים להיות מואשמים בנהיגה תחת השפעת מריחואנה. כעת נראה שייתכן ושמן המפ, הנמכר בארץ באופן חוקי, יוכל לזכות אתכם במשפט.

THC, החומר הפסיכואקטיבי בקנאביס, מוגדר בפקודת הסמים הישראלית כסם מסוכן ובלתי חוקי. עם זאת, בשנת 2004 פירסם משרד הבריאות מסמך המתיר מכירת מוצרים המכילים THC בכמות שלא עולה על 5 ppm (חלקים מתוך מליון). כעת נראה שייתכן ושמן ההמפ, הנמכר בארץ באופן חוקי, יכול לזכות אתכם במשפט בגין נהיגה תחת השפעת מריחואנה.

לרכישת שמן לחצו כאן.

המפ‘, או ‘קנבוס‘ בעברית, הוא זן של צמח הקנאביס אשר משמש לתעשייה (טקסטיל, נייר, פלסטיק ועוד) ומכיל כמויות מזעריות בלבד של THC (עד 0.2%) שאינן גורמות להשפעה הפסיכואקטיבית המוכרת מצריכת קנאביס, ואף על פי כן, גם צמח זה מופיע בפקודת הסמים ונחשב בישראל לסם מסוכן בדומה לאחיו הקנאביס, ובהתאם אינו מותר לשימוש. עם זאת, על פי הפקודה, זרעי ההמפ כן מותרים לשימוש וכך גם שמן המופק מהם.

שמן המפ – חוקי או לא?

שמן המפ מכיל אמנם מעט THC – בכמות אינה משפיעה כלל – ולמרות זאת נמכר באופן חוקי בישראל בהתאם להוראת משרד הבריאות משנת 2004 הקובעת כי מותר למכור מוצרים המכילים THC אך בהגבלה של עד 5ppm (חלקים מתוך מליון). בהוראת המשרד נכתב כי השמן יותר לממכר בתנאים הבאים: “שמן זרעי הקנבוס יאושר כתוסף תזונה ללא תוספת של רכיבים, ריכוז ה-THC בו לא יעלה על 5ppm, סימון המוצר יכלול הגדרה ברורה של שם המוצר, המוצר ישווק ללא איור של צמח הקנאביס על כל חלקיו, ויש לדרוש הוספת המשפט: ‘לא מומלץ לילדים ונשים בהריון”.

שמן Canah

בנוסף ל-THC, השמן מכיל “כמויות עשירות” (30 ppm) של CBD, הקנבינואיד השני בקנאביס אשר אינו גורם להשפעה פסיכואקטיבית ונחשב לבריא ביותר. CBD, על אף שבניגוד ל-THC אינו מופיע בפקודת הסמים, נחשב אף הוא לסם מסוכן ובלתי חוקי, כך על פי הודעת משרד הבריאות כפי שנמסרה למגזין קנאביס לפני כחודש.

אז איפה הבעיה?

ראשית, באתר החברה היצרנית נכתב כי השמן מכיל עד כ-10ppm של THC – שהם פי 2 מהמותר ע”פ הוראת משרד הבריאות (5ppm בלבד). שנית, המוצר מכיל כאמור “כמויות עשירות” של CBD, חומר שאף הוא מוגדר על ידי משרד הבריאות כסם מסוכן ובלתי חוקי, ואינו מופיע בהנחיית משרד הבריאות משנת 2004 המתירה THC – ולכן אינו מותר למכירה בישראל.

אף על פי כן, השמן זמין לממכר חופשי בארץ, ואף ייתכן כי בעזרתו תוכלו לצאת זכאים אם חלילה תואשמו בנהיגה תחת השפעת מריחואנה.

כך תצאו זכאים במשפט על שימוש בקנאביס

בחודש שעבר נערך משפט לבן 30 אשר הואשם בנהיגה תחת השפעת מריחואנה (תיק מס’ 3822-05-14). במשפט טען עורך הדין כי מרשו צורך את אותו שמן המפ חוקי על בסיס קבוע ולכן נמצאו בדמו שאריות של THC.

השופטת, רונה פרסון, זיכתה את הנאשם ובכך פתחה פתח לטיעונים דומים בעתיד, כך שאם תחזיקו בביתכם את שמן ההמפ, תוכלו להסביר במשפט שצרכתם את השמן לפני הנסיעה.

לרכישת שמן המפ לחצו כאן.

ראו עוד: איך להתכונן לבדיקת שתן למציאת סמים?
ראו עוד: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים
ראו עוד: 6 טיפים לנאשמים בהחזקת מריחואנה ברכב
ראו עוד: הצעת חוק חדשה תוציא את ה-CBD מפקודת הסמים
ראו גם: שמן סיכה מקנאביס – לשדרוג החוויה המינית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר