שמחון מציע: קנאביס לנכים – בחינם

האם קנאביס בחינם הוא מה שירגיע את הנכים? לא בטוח, אבל פרופ’ אבי שמחון, המוביל את הועדה לטיפול בדרישת הנכים להעלאת גובה הקצבאות, אמר הבוקר בראיון כי יתמוך בכך שהמדינה תאשר לנכים קנאביס רפואי בחינם. “זה משהו שאנחנו יכולים לעמוד בו,” הסביר.

מאבק הנכים נמשך בעוצמה ודרישת מקבלי הקצבאות להעלות את הסכום החודשי של הקצבה מ-2,342 ש”ח בחודש לגובה שכר מינימום לפחות (5,000 ש”ח בחודש) לא מסתדרת עם עמדת המדינה.

גורמי מקצוע שמונו לטפל בנושא זה, ביניהם גם פרופ’ אבי שמחון, גורסים כי בלתי אפשרי להגיע לסכומים שכאלה, אך מוכנים להתפשר על סכום של 4,000 ש”ח בחודש, החל מינואר 2018.

אמש (ג’), במסגרת מאבקם, פרסמו הנכים סרטון והקלטה משיחה עם פרופ’ שמחון, בו נשמע זה מרים את קולו בויכוח עם נציגי הנכים המסרבים להאמין להבטחות וממשיכים לחסום כבישים מדי יום.

הבוקר בראיון לגלי צה”ל מסר שמחון את תגובתו להקלטה שדלפה והסביר מדוע לא יתקפל מול דרישת הנכים לקצבה בגובה שכר מינימום.

לצד זאת שמחון הבהיר כי ישנם מקומות בו כן ניתן להתפשר ובהם המדינה יכולה לבוא עוד לקראת הנכים – למשל בעניין הקנאביס הרפואי.

“יש ארגונים מילטינטיים יותר שדורשים את שכר המינימום, ואנחנו לא נהיה שם, כי זה אומר להוסיף 15 מיליארד ש”ח בשנה – זה לא סכום שאפשר לגרד מפה ומשם,” אמר פרופ’ שמחון.

“אבל יש סעיף אחד שדיברנו שהוא עלות התרופות,” אמר. “מסתבר שיש דברים שלא נמצאים בתוך החסם של לא יותר מ-300 ש”ח תרופות. קנאביס רפואי לא כלול שם, אז אולי נוכל לכלול את זה שם.”

“קנאביס זה כמו תרופה והרבה נכים מקבלים את זה, אז אלו דברים שאפשר להביא אותם, בואו נדבר על זה,” הוסיף.

כזכור לפני כשבועיים הוסבר בטור דעה כאן במגזין איך ניתן דווקא לגייס את התקציבים הנדרשים למימון שכר מינימום לנכים, זאת בעזרת הסדרת שוק הקנאביס בישראל (לגליזציה) והתרת ייצוא קנאביס רפואי לחו”ל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר