אלפי זרעי קנאביס שמורים בכספת הזרעים העולמית

כ-25,000 זרעי קנאביס נתווספו לכספת הזרעים העולמית החבויה בהרי נורבגיה. הכספת נחשבת למקום המאובטח ביותר בעולם, מתוכננת לשרוד אפוקליפסה ומטרתה לשמר את הידע האנושי שנצבר במהלך השנים.

“כספת הזרעים הגלובלית של סבאלברד” (GSV) היא מבנה תת-קרקעי שמטרתו לשמור על מגוון הזרעים בעולם, בדגש על צמחי מזון, למקרה של הכחדה. הכספת ממוקמת באי שפיצברגן, חלק מארכיפלג סבאלברד, הקרוב לעיר לונגיירביאן, צפונית לנורבגיה.

חבוייה בהרים הנורבגיים, הכספת הענקית שנבנתה בשיתוף עם סוכנויות חקלאות מכל העולם, מכילה את מרבית המשאבים, המחצבים וסוגי המזון החשובים ביותר לאנושות – זאת במטרה לשמר את הידע הקיים במקרה של אפוקליפסה.

זרעי קנאביס כספת נורבגיה
מיקומה של כספת הזרעים העולמית – באי שפיצברגן שבנורבגיה

כעת, מלבד מיליוני סוגי הזרעים הנמצאים בכספת, נוספו למאגר המידע של החברה גם 25,000 זרעי קנאביס שיישמרו לעד במקום המאובטח בעולם – מדובר בכמות גדולה יותר מזו של זרעי אספרגוס, אוכמניות, פטל, ארטישוק ועוד – גם יחד.

זרעי הקנאביס השמורים בכספת הגיעו מ-17 מדינות שונות ברחבי העולם, כאשר על פי הדיווח דווקא מצפון קוריאה, המדינה היחידה על כדור הארץ שמעולם לא הוציאה את הקנאביס מהחוק, נשלחו למעלה מ-500 זנים של זרעי קנאביס שונים. נתון מפתיע נוסף הוא שארה”ב לא הפקידה אפילו לא זרע קנאביס אחד בכספת. מדינת ישראל אף היא לא הפקידה זרעי קנאביס בכספת, על אף שכן הפקידה למעלה מ-73,000 זרעים מ-24 בנקי גנטיקה שונים.

מאז שנפתח האתר לראשונה בשנת 2008 נתווספו לכספת בסך הכל 39 הפקדות של זרעי קנאביס משלושה ארגונים בלבד: הסוכנות האוסטרית לאבטחת בריאות ומזון, ארגון ‘לייבניץ’ למחקר וגנטיקה של צמחים בגרמניה ומרכז המחקר הגנטי הנורדי שיושב בנורבגיה ובשוודיה. ההפקדה האחרונה של זרעי קנאביס נעשתה על פי הדיווח בחודש אפריל השנה (2014) על ידי הסוכנות האוסטרית שהפקידה 1,000 זרעים מצרפת, הולנד, פולין ואוסטריה.

גם זה בטח יעניין אותך
זרעי קנאביס כספת נורבגיה
כספת הזרעים העולמית

המיקום של הכספת נבחר בזכות העובדה כי לא נרשמה בו פעילות טקטונית והוא מתאפיין באקלים של קרח-עד, תנאים הנחשבים כמסייעים לשימור. עובדה זו הייתה נכונה במועד הקמת הכספת עד אשר השתנתה המציאות בשנת 2008, כאשר פקדה את נורבגיה רעידת האדמה החזקה בתולדותיה, שהורגשה גם בסבאלברד.‏

גובה האתר, כ-130 מטר מעל פני הים, אמור להגן עליו גם במקרה של עליית מפלס הים כתוצאה מתהליך ההתחממות הגלובלית והמסת קרחוני הקטבים. על אף שממשלת נורבגיה היא זו שמחזיקה את הבעלות על הכספת עצמה, הזרעים עצמם שייכים לבנקי הגנטיקה הפרטיים. עד כה הופקדו זרעים מכ-1,400 בנקי גנטיקות שונים בעולם.

זרעי קנאביס כספת נורבגיה
הכניסה לכספת הזרעים העולמית

על אף שמטרתה של הכספת היא לשמר את הגנטיקה במקרה של אפוקליפסה, למעשה היא משמשת למטרה אחרת, חשובה אף היא, מסביר אולה ווסטנגן, מנהל בחברה האחראית. “מדובר בגיבוי מאובטח של זרעים מבנקי גנטיקה מכל העולם המהווה למעשה מין תעודת ביטוח למקרים כמו שריפות, הצפות ופגיעות אחרות ביבול המסכנות את המשאבים הנדרשים להישרדות האנושות,” אמר.

זרעי קנאביס כספת נורבגיה
חבויה עמוק בהרים

למרבה הצער מאגר המידע אינו מפרט את ההבדלים בין זני הקנאביס השונים שהופקדו בכספת ולמרות שניתן לראות כי 8 מההפקדות נרשמו כ’המפ’ (קנבוס תעשייתי) ו-31 האחרות כ”מריחואנה”, אין כל תיעוד מגובה ומאובטח לזני קנאביס ספציפיים.

באתר החברה מזמינים המנהלים את המעוניינים בכך להפקיד זרעי משלהם בכספת וכולנו תקווה שאחד ממגדלי הקנאביס הרפואי בישראל ייקח אחריות ויישמר עבור האנושות כולה את זרעי הקנאביס האיכותיים שפותחו במהלך השנים האחרונות וייעלמו כלא היו במקרה של מתקפת זומבים, פלישת חייזרים, מלחמה גרעינית, התנגשות אסטרואיד או כל צורה אפוקליפטית אחרת של סוף העולם.

צפו – הכספת המאובטחת בעולם:

ראו עוד:
זרעי קנאביס – מזון על
כך נשמר את הגנטיקה של המריחואנה
קנה כספת באינטרנט, קיבל 130 ק”ג מריחואנה
איך קונים זרעי קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר