שלי יחימוביץ’ מזגזגת: “לא עישנתי מריחואנה”

על אף שאתמול טענה כי אין לה מה להסתיר וכי בניגוד ליאיר לפיד היא איננה משקרת בנוגע לעברה, בקטע וידאו חדש נראית יחימוביץ’ כשהיא משקרת לאחר שנשאלה האם עישנה מריחואנה.

אתמול סערו כותרות המהדורות לאחר שיו”ר האופוזיציה שלי יחימוביץ’ הודתה כי עישנה מריחואנה לפני 16 שנה. “אני, בניגוד ליאיר לפיד, לא מסתירה סודות מן העבר,” אמרה בראיון.

אך כעת, כפי שכתבה שירן גונן במאמר “תגידי שלי, את מסטולה?“, מסתבר שגברת יחימוביץ’ פשוט נפלה בפח שלה עצמה ונאלצה – רק בגלל שנדחקה לפינה – להודות בעישון.

הכתב ינון מגל מאתר “וואלה” מפרסם הבוקר קטע וידאו בלעדי אשר צולם לפני הבחירות האחרונות ובו נראית יחימוביץ’ כשהיא מכחישה שעישנה מריחואנה – בדיוק כפי שעשה יאיר לפיד – זה שאליו היא כיוונה את טענותיה רק אתמול. גם במקרה זה הודיעה יחימוביץ’ על התנגדותה ללגליזציה, הסדרת שוק הקנאביס באופן חוקי והפסקת הפללת הצרכנים.

צפו:

יחימוביץ’ הגדילה לעשות כאשר אמש, לאחר פרסום הידיעה במהדורות החדשות, כתבה סטטוס בדף הפייסבוק שלה ובו אמרה: “אני יודעת שיש אצלנו איזה מנהג להתחמק, או לשקר, כשהשאלה הזאת נשאלת, אבל זה נראה לי מיותר וחוץ מזה אני נוהגת לומר אמת, כל אופציה אחרת נראית לי מסובכת מדי.”

היא הסבירה כי הפעם האחרונה בה עישנה היתה “בצעירותה” וציינה כי זה קרה רק “לפני 16 שנה”. בחישוב קצר אגב, מסתבר ש”צעירותה” משמע גיל 37…

כאמור, נראה שכפי שכתבה אמש שירן גונן, יחימוביץ’ פשוט נדחקה לפינה לאחר שהטיחה דברים קשים ביאיר לפיד על כך ששיקר בנוגע לפרטים מעברו ונאלצה להודות בדברים שעשתה.

למעשה, בסיטואציה שנוצרה במהלך הראיון בו אמרה את הדברים, לא היתה יכולה להגיד יחימוביץ’ שום דבר אחר. השאלה “האם עישנת סמים קלים?” באה מיד לאחר שהקניטה את שר האוצר לפיד על כך שהוא “כל הזמן מגלה איזה פרט בעברו שהוא שכח,” ואמרה כי בניגוד אליו “אין לי מה להסתיר”.

הצהרות אלו, הכוללות את צמד המילים “יאיר לפיד” ו-“סודות מן העבר”, היוו הרמה ברורה להנחתה – הרמה אותה לא פספסו צמד המראיינים המנוסים, ששאלו מיד יחדיו האם התנסתה עם סמים קלים. מאחר ורבים בתקשורת יודעים שהיא עישנה, לא נותרה לה כל ברירה אלא להודות בעניין.

בבוקר, עוד בטרם פורסם קטע הוידאו הנ”ל, התארחה יחימוביץ’ באולפן “אורלי וגיא” וחזרה על הדברים: “עישנתי גראס כמה פעמים,” אמרה. “אני חושבת שמנהיגים צריכים להיות דוברי אמת.”

צפו:

ראו גם: תמר זנדברג: “עישנתי מריחואנה – זה נורמטיבי לחלוטין”

חדשות