מגלגל...

שלטי דרך 420 יוחלפו ב-419.9 – בגלל סטלנים

השלטונות באיידהו, אשר מודאגים מתופעת גניבת שלטי “סימן דרך 420” הקיימת במספר מדינות אחרות בארצות הברית, החליטו להתחכם לגנבים פן ירבו: אמש, הוחלף אחד מסימני הדרך הבודדים במדינה בשלט חדש של “סימן דרך 419.9”.

https://www.youtube.com/watch?v=xuYH1_neOFY

צרות של סטלנים: פקיד ממשרד התחבורה של מדינת איידהו, מסר אמש לכתב רשת KTVB, כי מספר שלטי “סימן דרך” במדינה אשר נושאים את המספר 420, יוחלפו בקרוב לשלטים דומים עם המספר 419.9, מחשש שיגנבו על ידי סטלנים המעוניינים במספר המפורסם, כאשר השלט הראשון הוחלף לפני שבוע.

סימני דרך“, על פי השיטה האמריקאית להתמצאות מרחבית, מציינים את אורך הדרך לפי מיילים. שלטים אלו משמשים בעיקר לצורך התמצאות בשטח ללא מפה או לצרכי דיווח על מקרה חירום באזורים פתוחים ללא כתובת מבנה.

“כל מיני אנשים אוהבים את המספר הזה, אשר מאז ומעולם מקושר עם עולם המריחואנה, ואף עשויים להחליט שהם רוצים אותו על שלט בסלון שלהם”, מספר אדם ראש, פקיד בכיר במשרד התחבורה המדיני, לכתב לאחר החלפתו של השלט הראשון. “בדיוק בגלל זה, החלפנו את השלט בכביש הראשי מס’ 95, ודאגנו לעשות כן בצורה שלא תפגע בהתמצאות בדרך”.

החששות באיידהו נובעים מרצף תקריות דומות בהן נעלמו שלטים הנושאים את המספר 420, אשר התרחשו במספר מקומות שונים במדינות וושינגטון וקולורדו. על פי דבריו של אדם, הרשויות צופות מראש את הבעיה ומונעות אותה מלכתכילה.

שלט "סימן דרך 420" שנעלם בקולורדו בשנה שעברה
שלט “סימן דרך 420” שנעלם בקולורדו בשנה שעברה

בשבוע שחלף מאז החלפתו של השלט, תמונתו כיכבה במספר בלוגים ואתרים אשר תהו על מהותו של השלט המוזר ועל הסיבה להצבתו, ואף קישרו בין המקרה לבין שלט “סימן דרך” 420 מפורסם שנעלם בקולורדו ב-2014. הצהרתו של אדם שיצאה אתמול איששה את החשדות.

כמו כן, מוסר אדם כי אורכם של מרבית הכבישים במדינה אינו מגיע ל-420 מיילים ולכן למחלקה לא צפויה עבודה רבה, אך מוסיף כי “ייתכן שמדינות אחרות יחליטו גם הן על המהפך ויגרמו לכך ששלט סימן דרך 420 יהפוך למראה נדיר ביותר בכבישים.”

השלט החדש באיידהו - "סימן דרך 419.9"
השלט החדש באיידהו – “סימן דרך 419.9”

ראו גם:
כך שללו לי את רשיון הנהיגה בגלל מריחואנה שלא עישנתי
ניו יורק: שלט תנועה קרא לנהגים “לעשן גראס כל יום”
אפליקציה חדשה תקבע האם אתם מסטולים מדי לנהיגה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר