“שכחו אותי בכלא”: 4 מיליון דולר פיצויים לסטודנט שנעצר ביום המריחואנה ונשכח בתא המעצר

ה-DEA, הרשות האמריקנית לאכיפת חוקי הסמים, הסכימה לשלם 4.1 מיליון דולר לאזרח ארה”ב שנעצר ביום המריחואנה 2012, נשכח בתא המעצר ונאלץ לשתות את השתן שלו עצמו.

דניאל צ’ונג, סטודנט בן 24 מקליפורניה, נעצר בשנה שעבר על ידי ה-DEA במהלך חגיגות יום המריחואנה הבינלאומי שנערכו בעיר סן-דייגו ונשכח בתא מעצר ללא חלונות למשך 5 ימים רצופים וללא מזון ושתייה. צ’ונג תבע את ה-DEA, הרשות האמריקנית לאכיפת חוקי הסמים, וזו נאלצה לשלם לו 4.1 מיליון דולר פיצויים.

הסטודנט הצעיר נעצר בעת ששהה בדירת חברו בה חגגו יחדיו את יום 420, הוא יום המריחואנה הבינלאומי, לאחר ששוטרים של ה-DEA פשטו על הדירה.

ראו גם: למה חוגגים את ה-20 באפריל ואיך זה קשור לבוב דילן, יהדות וגימטריה

“הם פשוט לא חזרו. הם התעלמו מהבכי שלי ואני עד היום לא יודע מה בדיוק קרה שם,” הוא מספר. “אני לא מבין איך הם יכלו פשוט לשכוח אותי שם. חשבתי להתאבד ואפילו כתבתי לאימי מסר בעזרת דם שמרחתי על הקיר.”

צ’ונג הגיש תביעה על סך 20 מיליון דולר בה האשים את המשטרה בכך שעזבו אותו ללא מזון או שתייה בזמן שהוא אזוק. בנוסף נכתב בתביעה כי צ’ונג נאלץ לשתות את השתן שלו עצמו ואף השתמש בזכוכית משקפי הראייה שלו בכדי לנסות להתאבד בתא המעצר.

דניאל צ'ונג
דניאל צ’ונג

מה שמנע ממנו להתאבד, כך על פי כתב התביעה, הוא העובדה שבמהלך שהותו בתא המעצר מצא צ’ונג כדור מתאמפטמין אותו הוא נטל בכדי לנסות ולהישאר עירני. “השתגעתי שם לגמרי אבל עשיתי מה שהייתי צריך לעשות בכדי לשרוד,” אמר. “זה היה כל כך בלתי נתפס שסירבתי להאמין שהאם באמת שכחו אותי שם.”

לאחר שנמצא בתאו בתום חמישה ימים, הוא הובהל לבית החולים שם אושפז למשך 3 ימים בטיפול נמרץ וטופל בבעיות כליות קשות שנגרמו במהלך הצום הכפוי. במהלך השנה האחרונה סבל צ’ונג מפוסט טראומה קשה וטופל על ידי רופא צמוד.

“מה שקרה לדניאל צ’ונג מעולם לא קרא לאף אדם אחר,” אמר עורך דינו ג’ין איירדייל השבוע. “זו היתה חוויה של ‘כמעט-מוות’ והרופא אמר שהוא מעולם לא ראה רמה כזו של חרדה או טראומה.”

השבוע, במסגרת הסכם טיעון, הסכים ה-DEA לשלם לצ’ונג 4.1 מיליון דולר ופירסם התנצלות רשמית. עוד נקבע כי כנגד השוטרים המעורבים בפרשה לא תוגשנה כל תביעות משפטיות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר