שיתוף פעולה ישראלי: ‘שאיפה לחיים’ וחברת ‘בריד איט’ יפתחו זרעי קנאביס ייחודיים

חברת בריד איט (BreedIT), אשר פיתחה תוכנה ייחודית לשיפור הכלאות של זני קנאביס, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם ספקית הקנאביס הרפואי הישראלית “שאיפה לחיים”. השתיים מתכננות לפתח זנים ייחודיים עבור שוק הקנאביס הרפואי הבינלאומי.

שלושה שבועות אחרי ההודעה על שיתוף הפעולה של חברת “תיקון עולם” עם חברת הקנאביס הרפואי הקנדית MedReleaf, נראה שגם ספקי הקנאביס הרפואי האחרים בישראל הולכים וצוברים תאוצה, זאת לאחר שהשבוע נודע כי חברת “שאיפה לחיים” חתמה על שיתוף פעולה עם חברת BreedIT.

חברת “בריד איט“, שנסחרת כיום לפי שווי של 24.5 מיליון דולר בבורסה שמעבר לדלפק (OTC), היא חברה צעירה מאוד שהוקמה רק ב-2013. השבוע חתמה כאמור החברה על הסכם שיתוף פעולה (50/50) עם חברת “שאיפה לחיים” והשתיים צפויות כעת לעבוד יחדיו על פיתוח של זני קנאביס ייחודיים עבור שוק המריחואנה הרפואית הבינלאומי.

שאיפה לחיים
שאיפה לחיים

“החלום של התחום הוא ליצור באמצעות הכלאות, צמחי קנאביס שמותאמים במיוחד למצב רפואי, על פי החומר הפעיל הדומיננטי בהם,” נמסר מהחברה בראיון ל’גלובס’ לפני מספר שבועות. “למשל ‘קנאביס משכך כאבים אבל לא ממסטל’, ‘קנאביס נוגד דיכאון’, ‘קנאביס ממסטל, אבל לא מרעיב’, וכדומה.” בתחילה הוערך כי החברה תשתף פעולה עם חברת “תיקון עולם”, אך כעת נראה ש”שאיפה לחיים” היא זו שנבחרה.

“ב-30 למרץ סיכמו חברת BreedIT וחברת ‘שאיפה לחיים’ על שיתוף פעולה של 50/50 במטרה לפתח זרעי קנאביס חדשים וייחודיים,” נכתב בהודעה לעיתונות שפורסמה השבוע. “פיתוח הזנים החדשים יתבצע בעזרת התוכנה הייחודית של חברת BreedIT בשיתוף עם הנסיון של חברת ‘שאיפה לחיים’.”

עוד נכתב כי “כל שלבי הפיתוח יתבצעו באזור ייעודי במתקן הגידול של ‘שאיפה לחיים'” וכי “זרעי הקנאביס שיפותחו יהיו בבעלות משותפת של שתי החברות.”

חגי הילמן
חגי הילמן, שאיפה לחיים

חגי הילמן, הבעלים של ‘שאיפה לחיים’ ויו”ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, אשר הודיע לאחרונה על כניסתו לפוליטיקה והתמודדותו על מקום ברשימת ‘מרצ’ בבחירות הבאות, אמר כי “הכלאת זני קנאביס הינה תהליך מורכב אשר דורש התערבות של מומחים ושל טכנולוגיה מתאימה.”

“הטכנולוגיה יוצאת הדופן של BreedIT וקבוצת המומחים שלה, יחד עם הנסיון שלי בגידול קנאביס, מספקים את הכלים הנדרשים להצלחה בתחום,” הוסיף הילמן. “אנו מצפים ששיתוף הפעולה יביא להצלחה שתהפוך אותנו לאחד מיצרני, בעלי וספקי זרעי הקנאביס המובילים בעולם.”

יצחק שרם
יצחק שרם, יו”ר BreedIT

יצחק שרם, יו”ר קבוצת BreedIT, אמר כי הוא נרגש לקראת שיתוף הפעולה עם מגדל קנאביס מנוסה כל כך וכי ליוזמה יש פוטנציאל כלכלי אדיר. “אנו נלהבים לקראת שיתוף הפעולה ומצפים להתחיל מיד בעבודה,” אמר.

“שוק זרעי הקנאביס מוכר כבר כאחד הרווחיים ביותר בענף החקלאות העולמי ולכן במהלך החודשים האחרונים השקענו מאמצים רבים בנסיון לחדור לשוק זה,” הוסיף שרם. “אנו ממשיכים לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה בישראל ובמקומות אחרים בעולם ונעדכן על כל התפתחות לכשתהיה כזו.”

עודד שגיא, מנכ”ל חברת BreedIT, סיפר על התוכנה הייחודית בפרק 6 של תכנית הקנאביס “שאיפות גדולות“.

צפו (החל מדקה 11:27):

ראו גם: צ’כיה רוצה קנאביס ישראלי – משרד הבריאות מסרב

לעדכונים אחרונים בנושא CBD לחצו כאן
Cannabis Stores and Doctors Lists
חדשות
Close