מגלגל...

‘שיכון ובינוי’ העלו בטעות פרסומת ל-LSD

קורע: חברת הנדל”ן מבית ‘אריסון’, מהגדולות והמובילות בישראל, העלתה לדף הפייסבוק שלה פרסומת ליום האופניים הבינלאומי המצוין היום, הוא יום המצאת ה-LSD. “זה כמו יום החשמל,” מסרו מדוברות החברה, “יום בו רוכבים על אופניים במקום במכוניות”.

ה-20 באפריל הוא כידוע “חג הקנאביס הבינלאומי”, אבל גם ה-19 באפריל הוא חג מיוחד – בעיקר לחובבי ה-LSD והוא מציין את היום לפני 74 שנים (19 באפריל 1943) בו נטל המדען אלברט הופמן לראשונה את החומר אותו רקח במעבדתו, ויצא לטיול האופניים המפורסם ביותר בעולם שהפך לחוויה פסיכדלית ששינתה את התרבות העולמית לעד.

על שם מסע אופניים זה מצוין מדי שנה ב-19 באפריל ‘יום האופניים הבינלאומי‘, יום שנחקק בהיסטוריה לראשונה בשנת 1985 על ידי תומס רוברטס, אז פרופסור באוניברסיטת צפון אילינוי.

“כמו יום החשמל”

הבוקר, ובמיוחד לכבוד היום החגיגי, העלתה ‘שיכון ובינוי’, אחת מחברות הנדל”ן המובילות בישראל מבית משפחת ‘אריסון’, סטטוס ותמונה לדף הפייסבוק שלה ובה קריאה לעוקבים להשתתף גם הם ביום האופניים הבינלאומי.

“יום האופניים הבינלאומי הוא הזדמנות מצוינת לשמור על הסביבה ולהחליף את הנסיעה ברכב פרטי ברכיבה על אופניים. מסכימים? שתפו!”

יום האופניים הבינלאומי מודל שיכון ובינוי
‘שיכון ובינוי’ מקדמת את ‘יום גילוי ה-LSD’

תהינו האם יש סיכוי שבדומה לחברות הקורצות לקהילת הקנאביס, חברת ‘שיכון ובינוי’ אולי קורצת לקהילת הפסיכדליה הישראלית הרחבה? או שמא מדובר בטעות מצחיקה במיוחד. אז פנינו לדוברות החברה בנסיון להבין מה בא לציין יום האופניים הבינלאומי בעבורם.

“כמו שיש יום בעלי החיים, זה בנושא בריאותי, סביבה נכונה, לנסוע יותר בתחבורה ציבורית, ברגל או באופניים,” נמסר מהדוברות. “יש את זה בכל העולם, בדיוק כמו היום בו מפסיקים את החשמל. יש גם יום כזה. אז זה היום בו שומרים על הסביבה עם האופניים.”

עד כה קיבלה הפרסומת לקידום יום גילוי ה-LSD כבר 20 לייקים מעוקבי החברה בפייסבוק (כאן), אך עד כה אף לא תגובה אחת שסיפרה להם מה זה באמת…

* עדכון: החברה הסתירה את הפרסומת בדף הפייסבוק שעה קלה לאחר פרסום זה.

סרטון על יום האופניים הבינלאומי האמיתי:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר