טוען...

בית המרקחת למטופלת: רוצה זן מבוקש? קני זן נוסף

מטופלת ששמעה שאריזות אחרונות של אחד הזנים המבוקשים ביותר בישראל נמצא בבית מרקחת בצפון השרון התקשרה כדי לבקש לרכוש אותו. הרוקח בתגובה הציב לה תנאי: עלייך לרכוש זן אחד נוסף. "זה מעשה שלא יעשה," אומר יו"ר הסתדרות הרוקחים. "זו היתה טעות, אני חדש בתחום," אומר הרוקח

מטופלת בקנאביס רפואי שמעה שאחד הזנים המבוקשים ביותר כיום בישראל, ג’ונגל דרימס של פארמוקן, שאוזל מהמלאי במהירות בכל פעם שמופץ, נמצא בבית מרקחת באזור צפון השרון. היא התקשרה לבקש לרכוש אותו ובתגובה נתקלה בתשובה מפתיעה: קני מוצר אחד נוסף כתנאי לרכישת המוצר המבוקש.

השיחה הראשונה עם הרוקח לא הוקלטה ולכן המטופלת התקשרה בשנית כדי לוודא שמה ששמעה הוא נכון. “אין לי כסף לקנות שני זנים,” אמרה, “אמרת שאם אני רוצה ג’ונגל אני חייבת לקחת עוד מוצר.”

“כן,” השיב הרוקח, “אני עושה מאמץ גדול בקשר לזה, אני נותן לבנאדם את הכסף בחזרה, שאני כבר הקלדתי אותו בקופה, אז המינימום שאת צריכה…”. בשלב זה קטע הרוקח את דבריו ואמר “עזבי, תשכחי מזה, תחפשי מקום אחר, ביי” וניתק את השיחה.

האזינו לשיחה הקצרה:

“אנחנו מנפקים רק כמה ימים והיתה אי הבנה, דברים הוצאו מהקשרם, אין כאן שום סיפור,” אומר הרוקח בשיחה עם מגזין קנאביס. “אני בסך הכל כמה ימים בתחום הזה, דיברנו עם הבחורה, הבהרתי לה את עצמי והיא הבינה.”

עוד לדבריו “עד עכשיו עשינו רק 3 מרשמים, זו היתה טעות, אני פשוט לא הסברתי את עצמי טוב, אני לא איזה מעצמה של קנאביס. אני חדש בתחום, מישהו שילם על זה אז אמרתי שאני אשים כסף שלי בקופה ובכסף של ההוא ניתן לו משהו אחר.”

לסיכום הוסיף: “ניסיתי להסביר לה משהו והיא הבינה משהו אחר. אני בית מרקחת קטן, רק לפני שלושה ימים קיבלתי את האישור, היום הוצאתי פעם ראשונה מלאי שיש לי. אין לנו ג’ונגל דרימס, זה הסיפור, שאני פשוט לא שולט בשמות.”

בדקנו עם יו”ר הסתדרות הרוקחים, מגר’ דוד פפו, האם זה נוהל מקובל או מותר. לדבריו “זה הליך לא מקובל בשום פנים ואופן ואסור מבחינה אתית מכיוון שמדובר בתרופה ולא בסתם מוצר צריכה, זה מעשה שלא ייעשה”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר