מגלגל...

שיח רוצה לשווק עטי אידוי, אינטליקנה מבטיחה “תוצרת בוטיק”

חברת הקנאביס הותיקה "שיח" תחל במחקר קליני שבסופו היא מקווה להתחיל לשווק עטי-אידוי מבוססי מחסניות מיצוי לשימוש רפואי. חברת קנאשור חתמה עם חברת תרופות שבדית ומרחיבה את ההסכם עם קנערבה, ואינטליקנה קרובה לכניסה לשוק ומבטיחה "תוצרת בוטיק". סיכום השבוע בסקטור

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס: חברת ‘שיח’ רוצה להפוך את הוייפוד של קנאבו למוצר לשימוש רפואי, אינטליקנה מודיעה כי תחל בקרוב בשיווק ראשון בשוק הישראלי של קנאביס “בוטיק”, וקנאשור מתרחבת.

שיח תבצע מחקר קליני בניסיון להפוך את הוייפוד של קנאבו לעט האידוי הראשון שיאושר לשימוש רפואי בקנאביס

חברת שיח מדיקל (Seach) דיווחה השבוע על חתימת הסכם עם חברת קנאבו (Kanabo) המפתחת מכשיר לאידוי קנאביס או ליתר דיוק מה שנקרא עט אידוי, בשם וייפוד (Vape Pod), שכבר הוכתר על ידי אחדים כדבר הכי קרוב לג’וינט מבין הוופורייזרים למיניהם בשוק. במסגרת ההסכם, שיח תבצע מחקר קליני על המוצר ולאחר תוצאות המחקר יפעלו החברות לאישורו של המוצר במסגרת ענף הקנאביס הרפואי וכן לעצם ייבואו לארץ. שיח תהיה החברה היחידה שתורשה למכור מחסניות יעודיות של מיצוי קנאביס למכשיר, וכן שיח תוכל למכור את המוצרים של קנאבו בחו”ל. שיח דיווחה כי למיטב ידיעתה אין כיום מכשיר אחר בארץ שמיועד לאידוי של מיצוי קנאביס וקיבל את כל האישורים הנדרשים, ואכן, משרד הבריאות לא מתיר שיווק של עטי אידוי אלא רק תפרחות, גליליות ושמן, זאת מכיוון שלא בוצע עד כה מחקר מבוסס מספיק בעניין זה. הטכנולוגיה של קנאבו היא טכנולוגיה שפותחה למעשה בידי חברת ג’ופיטר האמריקאית ונמכרו ממנו עד היום עשרות מיליוני חתיכות. קנאבו מחזיקה בבלעדיות לשיווק המוצר באירופה ובישראל. עם זאת, ראוי להדגיש כי ההליך של המחקר הקליני וקבלת האישורים הוא הליך ארוך, וכפי שרשמה שיח – הליך שלא בוצע עד כה במכשיר אידוי למיצוי של קנאביס רפואי. לכן זה צפוי לקחת זמן. חברת קנאבו התמזגה לאחרונה לשלד בורסאי בבורסה של לונדון לפי שווי של 21.5 מיליון דולר ובכך הפכה לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה שנסחרת בבורסה של אנגליה.

אינטליקנה קרובה לכניסה לשוק, מבטיחה “תוצרת בוטיק”

חברת אינטליקנה (Intelicanna) דיווחה השבוע על כך שקיבלה רישיון מהיק”ר למתקן הגידול של החברה, החברה דיווחה כי הרישיון מקנה לה אפשרות להתחיל לספק סחורה שכבר גודלה במתקן ללקוחותיה. ידוע שהחברה כבר התחילה לגדל תוצרת במתקן, אך לא דווח מה ההיקף שגודל עד כה. מדובר בדיווח חיובי. המתקן של אינטליקנה לא גדול בהיקפו אך לדברי החברה הושקעו בו מיליונים רבים בשביל לספק “תוצרת בוטיק”. נקודה שלילית בולטת בדיווח היא שהחברה דיווחה שהרישיון מקנה לה אפשרות לגדל במתקן 36,000 צמחי קנאביס, אך לא דיווחה לכמה קילוגרמים של תוצרת זה צפוי להיתרגם. בסופו של דבר את משקיעי החברה לא מעניין כמה צמחים מגודלים במתקן. יש טווח מאוד רחב של כמות של תוצרת שיכולה לצאת מכל צמח. מה שמעניין זה כמה זה יוצא בקילוגרמים, ואת זה לא סיפרו לנו. תמונות לדוגמה של “תוצרת בוטיק” גם כן לא הוצגו בינתיים.

קנאשור מתרחבת: הסכמים עם חברת התרופות השבדית ליפידור, ועם קנערבה בעלת מתקן האינדור הגדול בישראל

חברת קנאשור (Cannassure) דיווחה השבוע שלושה דיווחים: הראשון, על זימון אסיפת בעלי מניות שתתקיים בחודש הבא (21.2). באסיפה תעלה הצעה של בעלת השליטה בחברה, חברת סולבר (Solbar) להשקיע 4 מיליון שקל. על פי ההצעה סולבר תוכל לרכוש מניות באותם התנאים של ההנפקה הציבורית שבוצעה לאחרונה וספגה כזכור ביקורת ממשקיעים שזעמו על כך שצריך לגייס עוד כסף ובעקבות כך לדלל את בעלי המניות הקיימים. כעת המשקיעים כועסים על השקעה צפויה נוספת באותה שיטה. בתחילה אמרה סולבר שבכוונתה לרכוש את המניות בהנפקה הציבורית הראשונה, אך בגלל שהיו אחרים שהציעו לקנות במחיר גבוה יותר סולבר לא רכשה. כעת היא תוכל לעשות זאת אם ההצעה אכן תאושר באסיפה. מצד אחד מדובר בהבעת אמון מצד בעלת השליטה, אך מאידך גיסא למגזין קנאביס נודע כי כמה מבעלי מניות המיעוט בחברה מתנגדים להקצאה בטענה שהמניה עלתה מאז ההנפקה בכ-5% ולכן לא נכון לטענתם לבצע דילול בשערים נמוכים כמו אלו של היום. יהיה צריך לחכות לתוצאות האסיפה בשביל לראות האם ההנפקה אכן אושרה כי סולבר אומנם מחזיקה ברוב המניות, אך הקול שלה אינו נספר שכן יש לה עניין אישי בהצעה.

בדיווח השני הודיעה קנאשור שההסכם שחתמה לפני מספר חודשים עם חברת “ליפידור” (LIPIDOR), חברת תרופות שבדית העוסקת בפיתוח דרכים חדשניות למתן תרופות ונסחרת בבורסה של שטוקהולם לפי שווי של 341 מיליון קורונות שבדיות (133.5 מיליון שקל), נחתם כעת בתור הסכם מחייב וסופי. במסגרת ההסכם קנאשור צפויה להשתמש בטכנולוגיה של LIPIDOR שעוסקת בשיפור הספיגה בתהליך מריחת מוצרים טופיקליים על העור, ולנסות להתאים את הטכנולוגיה למוצרי CBD וקנאביס ולייצר יחד ספריי שיאפשר מתן כמות ספציפית ואחידה של חומר פעיל ובהחדרה מיטבית של החומר לעור. קנאשור קיבלה בלעדיות לשימוש בטכנולוגיה של LIPIDOR לשתי התוויות ספציפיות שהחברה תבחר לאחר תקופת ניסיון של 12 חודשים. בתמורה, קנאשור תשלם תמלוגים של 15% משתי ההתוויות שתבחר. החברה דיווחה כי בכוונתה להפוך את המוצרים לתרופה ללא מרשם (OTC) ובכך להפחית את הזמן שנדרש בפיתוחם וכן להפחית משמעותית את העלויות.

בדיווח השלישי הודיעה החברה כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הקנאביס הישראלית קנערבה (Cannarava), בעלת מתקן הגידול הסגור (אינדור) הגדול בישראל כיום (הצצה). ההסכם הוא בעצם הסכם חדש שבא להחליף את ההסכם הישן שנחתם עם קנערבה ב-30 לאוקטובר 2019 לתקופה של כשנה. במסגרת ההסכם תעודכן הכמות שקנאשור צפויה לקנות מקנערבה מ-500 קילוגרם ב-12 חודשים בהסכם הישן ל-1,500 קילוגרם ל-18 חודשים (כלומר הכפלה של כמות האספקה במונחים שנתיים). בנוסף, נקבע בהסכם כי קנאשור תספק לקנערבה בתקופת ההסכם שירותי אריזה בהיקף מינימלי של 1.2 מיליון שקל לתוצרת של קנערבה שקנאשור לא תקנה. בסך הכול מדובר בהסכם חיובי שהמטרה שלו לפתור את הבעיה הגדולה של קנאשור והיא שכרגע החברה לא מצליחה ליצור רצף טיפולי ואספקה רציפה של מוצריה. בנוסף יש לציין כי אמנם בעבר פירגנו לקנאשור על השקיפות בדיווחים הקודמים שלה, אך בדיווח הזה היא לא פרסמה מה המחיר שהיא משלמת לגרם – נתון חשוב מאוד שהיה צריך להיכלל בדיווח על מנת לספק למשקיעים תמונת מצב רחבה יותר.

חברה מוסדית משקיעה בסמארט אגרו המחזיקה בחלק מחברת קאנבריד

שותפות ההשקעות הציבורית שמחזיקה בכ-10% מחברת הקנאביס הפרטית קאנבריד (Canbreed) דיווחה, בדיליי מסויים, כי חברת ‘הכשרה חברה לביטוח’ הפכה לבעלת עניין בחברה לאחר שרכשה בהנפקה שנערכה ב-28.10.20 יחידות השתתפות של החברה (יחידות השתתפות, או בקיצור יה”ש, דומות למניה אך יש בהן גם מספר הבדלים. לסמארט אגרו אין מניות אלא רק יחידות השתתפות) ולפיכך היא מחזיקה כעת כ-17.3% מסמארט אגרו. הכשרה ביטוח הייתה הגוף המוסדי הראשון אי פעם שהשקיע בחברת קנאביס ישראלית לאחר שביוני 2019 הביעה אמון בסקטור והשקיעה בחברת טוגדר (Together) כ-10 מיליון שקל.

סיכום העליות והירידות של השבוע:

 • סמארט אגרו – 6.54%+
 • קנאשור – 2.81%+
 • עמיר שיווק – 2.76%+
 • אינטליקנה – 1.08%+
 • תיקון עולם – קנביט – 0.69%+
 • מדיוי – 0.61%+
 • אינטרקיור – קנדוק – 0.67%-
 • פארמוקן –  1.46%-
 • קאנומד – 1.68%-
 • יוניבו – 2.19%-
 • טוגדר – 2.73%-
 • שיח מדיקל – 2.82%-
 • נקסטייג’ – 3.32%-
 • פנאקסיה – 4.20%-
 • אינפימר – 16.25%-

אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר