מגלגל...

שיח רוכשת את מפעל ובית מסחר “דרך לחיים” בעבור 2.3 מיליון ש”ח

חברת שיח חתמה על הסכם לרכישת המפעל ובית המסחר של חברת דרך לחיים (WOLC) השוכנים בנתניה, בעבור 2.3 מיליון ש"ח. בכך לראשונה החברה תחזיק בכל החוליות בשרשרת הייצור ותוכל לארוז ולהפיץ את המוצרים בעצמה

אחרי כמעט 15 שנות פעילות בגידול קנאביס וכשנתיים של פעילות יבוא מחו”ל וקמעונאות לאחר שרכשה כ-5 בתי מרקחת בתחום, חברת שיח מדיקל גרופ (Seach Medical Group) רוכשת כעת את הבעלות (100%) גם במפעל ובית מסחר לקנאביס ובכך משלימה לראשונה את השליטה בכל שרשרת-הערך והופכת לעצמאית לגמרי, כך שתארוז ותפיץ בעצמה את הסחורה.

החברה לא פרסמה, אך למגזין קנאביס נודע, כי המפעל ובית המסחר, הממוקמים באזה”ת פולג, נתניה, ויירכשו בתמורה ל-2.3 מיליון ש”ח – סכום נמוך מאוד יחסית לעסקאות בענף הנובע מעודף עוסקים בתחום – הוא של חברת דרך לחיים (WOLC) שבבעלות איריס ורמוט ושחף אוחנה. חוות הגידול של החברה במושב אביאל תישאר, בשלב זה, בבעלות ורמוט ואוחנה.

להערכת שיח מדיקל, כושר הייצור (אריזת תפרחות) במפעל יכול להגיע ל כ-800 ק”ג בחודש וככל שיופעלו משמרות נוספות אף ל-1.5 טון בחודש, כך שמלבד ייצור עצמי היא תוכל לספק שירותי ייצור ואריזה גם לחברות אחרות. “כושר הייצור ללא משמרות נוספות מספק את צרכי החברה ואף גבוה מכך,” מסרה החברה בדיווח ששיגרה הבוקר (ב’) לבורסה.

מכשירי הייצור במפעל הקנאביס של דרך לחיים
מכשירי הייצור במפעל הקנאביס של דרך לחיים
מכשירי הייצור במפעל הקנאביס של דרך לחיים
מכשירי הייצור במפעל הקנאביס של דרך לחיים

בדיווח נכתב בין היתר כי “החברה מעריכה כי בטווח הארוך, הרכישה תשפיע באופן חיובי על תוצאותיה הכספיות. עם השלמת העסקה, תחזיק החברה, לראשונה, באופן ישיר, בחוליות הגידול, הייצור, האריזה, האחסון, ההפצה והניפוק ובכך תחזק החברה את אחיזתה בכל שלבי שרשרת הערך באופן עצמאי.”

עוד לדברי החברה, “כושר הייצור של המפעל מספק את צרכי החברה ואף גבוה מכך, יתכן ובעתיד תשקול החברה לספק שירותי ייצור לצדדים שלישיים. בנוסף, מתקני המפעל בתקן IMC-GMP הם בעלי פוטנציאל לאפשר מתן שירותים לחברות הטכנולוגיות שבהחזקת החברה לייצור בישראל וייצוא מוצרים עתידים”.

“החברה מעריכה כי בטווח הארוך, השלמתה של העסקה תשפיע באופן חיובי על תוצאותיה הכספיות של החברה מכיוון שקיימת סינרגיה אנכית בין פעילותה הקיימת לפעילות הנרכשת אשר תאפשר להנהלת החברה גמישות תפעולית ומעבר לייצור של מוצרי החברה באמצעות המפעל עשוי לצמצם את הוצאותיה התפעוליות ובכך להביא להגדלת הרווחים,” נכתב עוד.

יוגב שריד, מנכ"ל שיח מדיקל (צילום: תמי בר-שי)
” ניצול הזדמנות אסטרטגית במחיר אטרקטיבי” – יוגב שריד, מנכ”ל שיח מדיקל (צילום: תמי בר-שי)

כמו כן, “רכישת החברות הנרכשות תקטין את תלותה של החברה בשירותים המסופקים כיום על ידי צדדים שלישיים ורכישת המפעל תאפשר ביצוע מחקר, פיתוח וייצור של מוצרים חדשים בתחום הקנאביס הרפואי”. לפי הנהלת החברה, “רכישת החברות הנרכשות, בדגש על גובה התמורה, מהווה ניצול הזדמנות אטרקטיבית ואסטרטגית בשוק הקנאביס הישראלי”.

יוגב שריד, מנכ”ל שיח מדיקל גרופ מסר: “אני שמח להודיע על רכישת מפעל ובית מסחר תמורת 2.3 מיליון ש”ח בלבד. הרכישה מהווה ניצול הזדמנות אסטרטגית במחיר אטרקטיבי. הצורך במפעל גבר, בין היתר, לאור הגידול בכמויות הנמכרות – את שנת 2022 אנו צפויים לסיים עם הכנסות של מעל 130 מיליון ש”ח, ברמה כזאת ראינו לנכון שמפעל בבעלותנו יהיה יחידת רווח, בנוסף אנו נמשיך לעבוד עם מפעלים נוספים ובעתיד יתכן ונציע גם לחברות אחרות לייצר במפעל זה.”

שיח מדיקל, ששווייה עומד כיום על כ-75 מיליון ש”ח, היא אחת משתי חברות הקנאביס המצליחות ביותר בישראל והיחידות בבורסה הישראלית שעדיין רווחיות. בתשעת החודשים הראשונים של 2022 רשימה החברה רווח מייצג של כ-5.4 מיליון שקלים והיא היחידה כיום המייצאת קנאביס מישראל לאוסטרליה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר