מגלגל...

שיח ייצאה שני זנים לאוסטרליה, תיקון עולם תארוז את מוצרי קאנומד

מטופלי קנאביס באוסטרליה קיבלו השבוע 120 ק"ג "באר שבע" ו"ירושלים" - זני קנאביס של "שיח מדיקל" הישראלית. "תיקון עולם קנביט" סיכמה עם האחים גינדי כי היא תהיה זו שתארוז עבורם את הזנים של "קאנומד" שצפויים להגיע לשוק בקרוב. סיכום השבוע בבורסה

שיח ייצאה שני זנים לאוסטרליה; אינטרקיור עם צעד נוסף במסע לנאסד”ק; “חוה בערבה” קיבלה היתר ראשוני לחממות 5 שנים לאחר תחילת הפעילות; תיקון עולם קנביט תארוז את הקנאביס של האחים גינדי; חברת IMC ממשיכה בהתרחבות העולמית – סיכום השבוע בסקטור הקנאביס.

שיח מדיקל: הושלם ייצוא של 120 ק”ג לאוסטרליה

חברת שיח מדיקל (Seach Medical) דיווחה השבוע כי השלימה ייצוא של 120 קילוגרם קנאביס לאוסטרליה, חלק מהזן הותיק של החברה “בלאק” והשני חדש בשם “קוש דן“. הזן “בלאק” משווק באוסטרליה תחת השם “ירושלים” (Jerusalem) והזן “קוש דן” משווק בשם “באר שבע” (BeerSheba) – שניהם על ידי החברה האוסטרלית המקומית קנאטרק (Cannatrek). מדובר בייצוא הראשון מישראל שעובר את הרף של ה-100 קילוגרם לאחר ייצוא ניסיוני קודם שביצעה החברה לאוסטרליה במשקל 10 ק”ג.

מבחינת שקיפות החברה מקבלת מאיתנו נקודה טובה אך גם נקודה רעה; מצד אחד זה מבורך שהחברה דיווחה על הכמות אם כי נראה ששיח נוהגת לציין כמות רק כאשר מדובר בכמויות גדולות ולא כאשר מדובר על קטנות. מצד שני חבל שהחברה לא דיווחה על המחיר שהיא מקבלת לגרם קנאביס שנשלח לאוסטרליה. בהערכה גסה מאוד לפיה שיח מקבלת כ-10 שקל לגרם, מדובר על עסקת מכירה של 1.2 מיליון שקל – בהחלט היקף יפה.

הזן "ירושלים" (Jerusalem) של חברת "שיח מדיקל" באוסטרליה, משווק ע"י חברת "קנאטרק"
הזן “ירושלים” (Jerusalem) של חברת “שיח מדיקל” באוסטרליה, משווק ע”י חברת “קנאטרק”

דיווח נוסף שפרסמה שיח השבוע נגע לביטול הבקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה כנגדה וכנגד עוד שש חברות – כפי שפורסם השבוע לראשונה במגזין.

שיח גם דיווחה כי היא תפרסם את הדוחות הכספיים שלה לשנת 2020 בתחילת השבוע הבא (21.03).למעשה השבוע הבא צפוי להיות מעניין שכן כל חברות הקנאביס בבורסה, כולל אלו שבחרו לא לדווח את הדוחות הכספיים הרבעוניים, מחויבות לפרסם את הדוחות הכספיים לשנת 2020 עד לסוף חודש מארס. כמו דוחות שעברו, סביר להניח שרוב החברות יחכו ממש עד הימים האחרונים ורק אז ידווחו את הדוח הכספי.

אינטרקיור: עוד צעד במסע אל הנאסד”ק

חברת אינטרקיור (Intercure) בעלת חברת קנדוק (Canndoc) דיווחה כי זומנה אסיפת בעלי מניות של חברת הספאק (“שלד בורסאי”) לאישור המיזוג בין אינטרקיור לבין ה-SPAC עמה היא חתמה לאחרונה על הסכם שאמור לבסוף להביא את החברה הממוזגת למסחר בוול-סטריט. האסיפה זומנה ל-8 לאפריל והיא חשובה ונדרשת בשביל ביצוע המיזוג

אבל, יש עוד נתון חשוב, והוא כמות ההחזרות של מניות הספאק, ככל ואכן יהיו כאלו. כפי שפירטנו בסקירות קודמות, בעלי המניות בכל ספאק שמכריז על מיזוג, זכאים במשך תקופת זמן מוגדרת להחזיר לחברה את המניות שהם מחזיקים ולקבל בתמורה את המחיר המקורי שבו המניות הונפקו. בספאק של אינטרקיור יש כ-290 מיליון דולר, מתוך הסכום המדובר, חתמו במועד הגיוס בעלי מניות שהשקיעו 65 מיליון דולר, על הסכם שבמסגרתו הם לא יכולים להחזיר את המניות שלהם לספאק ועל כן ישנם 65 מיליון “מובטחים”. בכל מקרה, לאינטרקיור זה לא מאוד משנה שכן ככל שיותר בעלי מניות מחזירים את המניות שלהם לספאק ומקבלים את הכסף בחזרה – כך גם החלק של אינטרקיור בחברה הממוזגת גדל. אנו נמשיך לעקוב ונדווח ב-8 לאפריל האם האסיפה אישרה את המיזוג ובמידה וכן כמה בעלי מניות החזירו את המניות שלהם לספאק.

מדיוי: אישור ראשוני לחוות “חוה בערבה”

חברת מדיוי (Medivie) דיווחה כי חברה בת שלה, “חוה בערבה” המחזיקה במתקן חממות לגידול קנאביס רפואי בערבה שבה מדיוי מחזיקה 65%, קיבלה אישור פעילות ראשוני מהיק”ר. מדובר כמו כל אישור ראשון לחוות קנאביס, באישור שתקף לפיילוט גידול שבסיומו היק”ר יחליט האם להעניק לחווה את הרישיון הסופי או שלא. בסופו של דבר מדובר בתהליך טכני שברוב אם לא בכל המקרים החברות לא נכשלות בו. יש לציין ש”חוה בערבה” מנסה להיכנס לשוק מאז שנת 2016. יש לציין שמדיוי זנחה לאחרונה את תחום הקנאביס ומחפשת קונה ל”חוה בערבה”.

תיקון עולם קנביט תשתף פעולה עם קאנומד

חברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) דיווחה השבוע כי חתמה על הסכם ייצור עם קאנומד (Cannomed) של האחים גינדי, במסגרתו תיקון עולם תיתן שירותי ייצור מפעל ובית מסחר לחברת קאנומד למשך 3 שנים, כאשר כל אחת מהחברות יכולה לבטל את ההסכם מתי שתרצה בהתראה של 90 יום מראש. קאנומד התחייבה להעביר לייצור במפעל של תיקון עולם 75% מהתוצרת שתגודל אצלה בחווה. בנוסף, נקבע בהסכם שקאנומד תוכל לבחור שני זנים מהזנים של קנביט ולגדל אותם כאשר באחד משני הזנים הוא תוכל להחזיק בזכות גידול בלעדית. חשוב להדגיש שקאנומד תוכל לבחור רק מבין הזנים של קנביט ולא מבין הזנים של תיקון עולם, שכן במסגרת הסכם המכירה של הפעילות הישראלית של תיקון עולם קנביט מתיקון עולם העולמית נקבע כי קנביט לא תוכל למכור או לחלוק את הגנטיקה לצד ג’.

IMC מתרחבת: ממזגת את חברת “טריכום”

חברת איי.אמ.סי (IMC) הישראלית הנסחרת בבורסה הקנדית ולאחרונה גם בנאסד”ק בשם IM CANNABIS, דיווחה השבוע כי חתמה על הסכם רכישה של חברת “טריכום” (Trichome Financial) בדרך של הקצאת 0.245 מניות של IMC עבור כל מנייה של טריכום. טריכום נסחרת כיום ב-OTC לפי שווי שוק של 43.4 מיליון דולר ובמסגרת המיזוג קיבלו בעלי המניות של החברה פרמיה של 8% על המחיר של המניה לפני פתיחת המסחר. חברת טריכום עוסקת במימון מיזמי קנאביס בצפון אמריקה שנתקלים בקשיים בגיוס הלוואות בדרכים המסורתיות בגלל האיסור הפדרלי על קנאביס בארה”ב. נכון לרבעון Q3 לשנת 2020 לחברה היה הון עצמי בסך 28.3 מיליון דולר. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2020 החברה רשמה הכנסות של 2.6 מיליון דולר והפסד לפני הטבות מס של 2.2 מיליון דולר.

סיכום העליות והירידות של השבוע:

 • אינטרקיור – 2.84%+
 • עמיר שיווק – 1.83%+
 • אינפימר – 1.70%+
 • יוניבו – 0.03%-
 • אינטליקנה – 0.25%-
 • פנאקסיה – 0.32%-
 • סמארט אגרו – 0.55%-
 • שיח מדיקל – 0.60%-
 • וונטייז – 0.67%-
 • קנאשור – 1.01%-
 • פארמוקן –  1.33%-
 • נקסטייג’ – 1.54%-
 • קאנומד – 2.22%-
 • תיקון עולם – קנביט – 2.49%-
 • טוגדר – 4.62%-

אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר