שיא של כל הזמנים בתמיכה בלגליזציה בארה”ב

שיא חדש בתמיכה בלגליזציה בארה”ב: 61% מהאמריקנים חושבים שקנאביס צריך להיות חוקי, כך על פי סקר חדש שנערך על ידי סוכנות הידיעות הגדולה בעולם (AP) בשיתוף עם אוניברסיטת שיקגו, ופורסם בסוף השבוע ב’וושינגטון פוסט’.

בסקר ‘גאלופ’ האחרון שפורסם באוקטובר 2015 הגיעו אחוזי התמיכה בלגליזציה בארה”ב ל-58% תמיכה. כעת לראשונה בסקר חדש שנערך על ידי סוכנות הידיעות האמריקנית הגדולה בעולם AP יחד עם אוניברסיטת שיקגו – הגיעו אחוזי התמיכה בלגליזציה בארה”ב ל-61% – שיא חדש של כל הזמנים.

השאלה בסקר AP זהה לשאלה שהוצגה בסקרי ‘גאלופ’ והיא: “האם אתה חושב שהשימוש במריחואנה צריך להיות חוקי או לא?”, אך בנוסף לכך הוצגו שאלות המשך שהראו את אופן חלוקת התמיכה בסוגי המדיניות השונים.

33% בעד קנאביס חופשי לחלוטין

כך למשל נמצא ש-24% מתוך אלו התומכים בלגליזציה חושבים שקנאביס צריך להיות זמין רק למי שמחזיק במרשם מרופא. 43% אמרו שלדעתם צריכות להיות הגבלות מכירה שונות כגון גיל או כמות.

הנתון המעניין ביותר כנראה הוא זה שמצא ששליש (33%) חושבים שקנאביס צריך להיות חופשי לחלוטין ללא שום הגבלות כלשהן.

אחוזי תמיכה בלגליזציה ארה"ב 2016
61% מהאמריקנים חושבים שקנאביס צריך להיות חוקי

“זו רק עוד דוגמה לכך שהאמריקנים מוכנים לשים סוף לאיסור על מריחואנה,” מסר ל’וושינגטון פוסט’ טום אנגל מארגון ‘מריחואנה מג’וריטי’ הפועלת לקידום לגליזציה.

“התמיכה ההולכת וגוברת בלגליזציה כפי שאנו רואים בסקר אחרי סקר היא בדיוק הסיבה למצב בו אנו נמצאים – בו בפעם הראשונה בהיסטוריה כל אחד מהמועמדים הבולטים לנשיאות ארה”ב התחייב שייתן למדינות ארה”ב לקבוע בעצמן את מדיניות הקנאביס שלהן – גם אם נוגדות את החוק הפדרלי המחמיר,” אמר.

עיקר התמיכה: דמוקרטים וצעירים

בסקר נמצא כי עיקר התמיכה בלגליזציה מגיע כמובן ממצביעי המפלגה הדמוקרטית (70%). בקרב מצביעי המפלגה הרפובליקנית נמצא כי 47% תומכים בלגליזציה.

בסקר נמצאו הבדלי תמיכה משמעותיים בין גילאים שונים: כך 82% מבני ובנות 18-29 תומכים בלגליזציה, לעומת 44% בלבד מבין אלו בגילאי 60.

הסקר מגיע פחות מחודש לפני הכינוס המיוחד של ועדת האו”ם שצפויה להכריז ב-19-20 באפריל על שינוי חוקי הסמים בעולם כולו ולקרוא למדינות החברות באו”ם לקדם אי הפללה (דה קרימינליזציה) של השימוש בסמים עד שנת 2019.

תוצאות הסקר במלואן:

http://www.apnorc.org/PDFs/Drugs/AP-NORC%20Drugs%20Report%20Topline.pdf

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט