מגלגל...

שיא חדש: 4 מכל 10 אמריקנים מודה בצריכת מריחואנה

יותר מעשנים או יותר מוכנים להודות בכך? סקר ‘גאלופ’ מצא שכמעט מחצית מאזרחי ארה”ב – 4 מכל 10 – מודים כי התנסו בצריכת קנאביס באופן כזה או אחר. 11% מהאמריקנים הודו כי צורכים מריחואנה באופן קבוע – עלייה של 4% בתוך שנתיים בלבד.

מכון המחקר האמריקני המוערך ‘גאלופ‘ מפרסם הבוקר את תוצאותיו של סקר שנערך מדי שנה ובוחן כמה מאזרחי ארה”ב צורכים קנאביס באופן כזה או אחר. על פי נתוני הסקר, ובדומה לנתונים שפורסמו השבוע בישראל, גם בארה”ב נרשמה עלייה משמעותית בצריכת קנאביס בקרב מבוגרים בשנים האחרונות.

על פי הנתונים 44% מהאמריקנים אמרו שניסו מריחואנה בעבר – מספר שיא מאז החל מכון ‘גאלופ’ לסקור את השאלה לראשונה בשנת 1969 – אז עמד מספר המשיבים בחיוב על 4% בלבד! ניתן לראות כיצד במשך 30 שנה נשמרו הנתונים קבועים יחסית עם עליה קלה בלבד ורק בשנתיים האחרונות קפצו המספרים משמעותית.

סקר גאלופ כמה מעשנים מריחואנה בארהב

נתון מעניין אף יותר הוא זה ש-1 מכל 10 אמריקנים צורך קנאביס באופן קבוע. על פי הנתונים 11% מהאמריקנים מודים כי צורכים מריחואנה או חשיש באופן קבוע גם היום – זאת לעומת 7% בלבד שהודו בכך לפני שנתיים, בחודש יולי 2013.

עם זאת חשוב לציין: רבים טוענים כי העלייה בנתוני הצריכה משנה לשנה אינה באמת מייצגת עלייה בצריכה, אלא עלייה במוכנות של הנסקרים להודות בצריכה – זאת כמובן עקב הירידה בתפיסת המסוכנות של צמח הקנאביס בשנים האחרונות.

אחד מכל עשרה אמריקנים צורך קנאביס

ראו עוד:
מחקר ישראלי: יותר קנאביס – פחות תרופות
יותר מריחואנה – פחות אלכוהול ותאונות דרכים

איזה קנאביס אתה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר