שופט לשעבר מתחרט שהכניס צרכני קנאביס לכלא

שופט בדימוס מפלורידה, ארה”ב, מספר בעדות מרגשת ונדירה כיצד גילה שהקנאביס עוזר למחלה חשוכת המרפא בה לקה ומדוע הוא מרגיש רדוף במשך 30 שנים לאחר שהכניס במסגרת תפקידו 311 אנשים לכלא בגין שימוש בקנאביס. “אני תוהה כמה מהם עשו זאת מסיבות בריאותיות,” אמר.

בשימוע ציבורי שנערך בפלורידה לפני מספר חודשים, בעקבות הצעת החוק לקנאביס רפואי שאושרה במשאל עם בנובמבר 2016, עלו זה אחר זה עשרות עדים, שוטרים, מטפלים ואחרים, שהביעו תמיכתם בשינוי החוק ובהקלה על קבלת קנאביס כטיפול רפואי.

כולם כאחד הבהירו את תמיכתם בהקלה, סיפרו חוויות אישיות הנוגעות לאיסור על השימוש בקנאביס והביעו תקווה כי החוק יקל עוד יותר.

העדות הבולטת ביותר היתה של השופט לשעבר מפלורידה, דאג בנץ’, שלקה במחלה סופנית חשוכת מרפא, COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית), ולאחר מחקר אינטרנטי ברשת הבין שקנאביס עשוי להיות תרופה לבעיה.

“שלחתי 311 אנשים לכלא”

בנץ’ סיפר כיצד הכניס במהלך הקריירה שלו כשופט לא פחות מ-311 אנשים לכלא בגין עבירות שימוש בקנאביס ותוך שהוא קרוב לבכי אמר כי הוא מצטער על זה ומרגיש רדוף מעצם המחשבה כמה מתוכם השתמשו בזה מסיבות בריאותיות.

לאחר שהטיפול העצמי הצליח בנץ’ הבין את סגולות הקנאביס ובעדותו הפומבית הבטיח כי בכוונתו לעשות הכל כדי לחנך את האנשים מחדש בכל הנוגע לצמח, לאחר 70 שנות פרופגנדה נגד הקנאביס מצד הממשלה.

“שלחתי 311 אנשים לכלא בגין עבירות מריחואנה, וכמו שאמרתי קודם לכן זו היתה טעות,” אמר. “אני מרגיש רדוף במשך 30 שנה, תוהה כמה מהם השתמשו בזה מסיבות בריאותיות. כי הממשלה העלימה את המידע הזה במשך 70 שנים.”

“החלטות מהלב – לא מהארנק”

“אני היום תומך במריחואנה רפואית לאחר שלפני שנתיים אובחנתי כסובל ממחלה סופנית. אשתי הברוכה עשתה תחקיר של 4 שעות באינטרנט וגילתה את יתרונות הקנאביס בטיפול ב-COPD,” סיפר. “זו היתה החלטה קשה. שנאתי מריחואנה, שנאתי את השימוש במריחואנה ואת העבירה על החוק. אבל לא היתה לי ברירה. אם רציתי לחיות נאלצתי לעבור על החוק.”

“אתם מעריכים לא נכון את מספר האנשים שצריכים את המריחואנה,” הוסיף והבטיח: “אשתי ואני נעשה הכל כדי לחנך את האנשים בנוגע לזה. זה טבע האדם. כשאתה חולה אתה לא רוצה לשמוע הסברים מהרופא ולקבל טיפולים שאורכים 90 יום. אתה רוצה את הפתרון עכשיו.”

“מה שהיה לי, COPD, מחלה סופנית, היא לא ברשימת המחלות המזכות בקנאביס רפואי,” סיכם. “הייתי מת היום אם הייתי ממלא אחר הוראות החוק. אז הדבר האחרון שאני רוצה להגיד זה שאתם חייבים לתת את זה לאנשים. אי אפשר לעשות החלטות המבוססות על כסף ולוביסטים. צריך לעשות החלטות על מה שאנשים צריכים. לעשות החלטות מהלב, לא מהארנק.”

לוידאו המלא עם כל העדויות לחצו כאן.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי