שופט אמריקני בכיר בעד לגליזציה: "אין הבדל בין סחר במריחואנה לסחר בסיגריות"

השופט הפדרלי ריצ'רד פוזנר, אחד השופטים המכובדים ביותר בארה"ב ומי שנתפס דווקא כשופט שמרן יחסית, קרא ללגליזציה של מריחואנה במסגרת הרצאה שנשא בקולג' אלמהרסט שבאילינוי, ארה"ב.

"השופט ריצ'רד פוזנר הוא ענק אינטלקטואלי. השופט המצוטט ביותר ואחד המכובדים בארה"ב," דיווח לארי בואודין, כתב האתר Lawyers.com. "קריאתו ללגליזציה של מריחואנה היא משמעונתית במיוחד מאחר והשופט פוזנר נחשב לשופט שמרן יחסית."

השופט ריצ'רד אלן פוזנר
השופט ריצ'רד אלן פוזנר

השופט פוזנר למד באוניברסיטה המכובדת "ייל" (Yale), התמחה גם באוניברסיטת "הארווארד" וכבר כונה בעבר "גאון" על ידי שופטים בארה"ב. הוא כתב מאות דעות משפטיות, פירסם מעל 40 ספרים וחוגים שלמים של משפטנים למדו את פסיקותיו המשפטיות לאורך השנים.

"אחוז קטן ביותר מחוקי הסמים היום הוא באמת יעיל," אמר השופט פוזנר. "רוב מוחלט של חוקי הסמים הוא פשוט מיותר. הפללה ורדיפה של צרכנים, מפיצים ו/או סוחרים של מריחואנה היא פשוט אבסורדית. אני לא רואה שום הבדל בין זה לבין סיגריות." אמר השופט וזכה במחיאות כפיים סוערות מצד הסטודנטים.

"התפיסה לפיה משתמשים בחוק הפלילי ככלי להתמודדות עם נושא השימוש הלא-תקין בסמים, ההתמכרויות לסמים שונים וכיוצ"ב, היא תפיסה שגויה ואני לא חושב שזה הגיוני לפעול כך," אמר פוזנר. "חוקי הסמים הנוכחיים הם הסיבה שבתי הכלא מלאים עד אפס מקום וללא כל הצדקה אמיתית. בנוסף, לגליזציה של סמים תוכל לחסוך למדינה מעל 40 מיליארד דולר בשנה." הוסיף.

השופט פוזנר ידוע בשיטותיו הייחודיות להצגת טיעוניו המשפטיים. הוא נוהג להציג תמונות וציורים שונים בכדי להעביר מסרים משפטיים ביתר קלות, דבר יוצא דופן בעולם המשפטי של עובדות יבשות.

צפו בנאום המלא שנשא השופט פוזנר מול סטודנטים בקולג' אלמהרסט:


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט