שופט אמריקאי נידון ל-30 ימי מאסר – גידל 40 עציצי מריחואנה בבית

שופט ממדינת וירג'יניה בארה"ב נידון ל-30 ימי מאסר בפעול בגין גידול 40 עציצי מריחואנה בבית.

השופט ג'יימס אלאמונג
השופט ג'יימס אלאמונג

השופט ג'יימס ה' אלאמונג, שבביתו נמצאו 40 עציצי מריחואנה בחודש אוקטובר 2011, נשפט ביום ב' השבוע ל-30 ימי מאסר בלבד לאחר שהאישום הופחת מהגדרת "פשע" להגדרת "עבירה". זאת על אף שהתובע העריך את שווי הסחורה בכ-150,000$ דולר.

עציצי המריחואנה נתגלו על ידי כבאים שענו לקריאה לכיבוי שריפה בבניין סמוך לבניין בו שוכן השופט. במשפטו טען אלאמונג שהעציצים היו לשימוש עצמי בלבד וכי הוא צרך את החומר בגלל כאבים מהם סובל עוד מימי שירותו כלוחם בויאטנם.

"זו הסיבה היחידה שהחזקתי את העציצים," אמר אלאמונג במשפטו. "מן הסתם, הלוואי והיתה לי ההזדמנות והיכולת לעשות זאת באופן אחר ולקבל אישור לקנאביס רפואי. לצערי זה לא אפשרי היום בוירג'יניה."

"נפצעתי במהלך המלחמה בויאטנם ואני סובל מכאבים חריפים מאז," אמר אלאמונג לשופט שכנראה הבין לליבו וגזר עליו השבוע עונש מינימלי של 30 ימי מאסר בלבד.

אלאמונג קיבל גם קנס של 500$ דולר, שנתיים מאסר על תנאי ו-200 שעות של עבודות למען הקהילה.

קיראו עוד: "מריחואנה רפואית – שאיפתו של שופט" – סיפורו של ג’סטין רייכבאך, השופט הראשי של מדינת ניו יורק במשך 20 שנה ומי שלקה במחלת הסרטן לפני מספר שנים, אשר פירסם מאמר בניו יורק טיימס ובו טען: “זהו לא עניין של חוקי או לא חוקי, זהו עניין בריאותי, רפואי שעניינו זכויות אדם. מריחואנה לטיפול בכאבים ומחלות צריכה להיות דבר מקובל לחלוטין”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט