שופטת שחררה ללא הרשעה דוקטורנט שגידל 14 שתילי קנאביס

דוקטורנט ומתרגל מאוניברסיטת תל אביב שנתפס מגדל 14 שתילי קנאביס בביתו, שוחרר ללא הרשעה, זאת לאחר שהשופטת מעיין בן ארי השתכנעה שהרשעה תפגום בעתידו המקצועי. "הרשעה משמעותה חיסול הקריירה האקדמית שלו," העיד ראש המחלקה בה הוא לומד.

לפני כשנה נעצר בן 33 תושב תל אביב לאחר שבביתו תפסו שוטרים 14 שתילי קנאביס במשקל 1.3 קילוגרם. עוד נמצאו במקום כ-300 גרם של פרחי קנאביס מוכנים לשימוש.

הנאשם, דוקטורנט ומתרגל באוניברסיטת תל אביב בוגר תואר ראשון ושני בהצטיינות, הסביר כי השתמש בקנאביס במשך שנתיים קודם לתפיסתו על ידי המשטרה, זאת כדי להקל על כאבים מהם הוא סובל בעקבות תאונת דרכים שעבר.

השופטת מעיין בן ארי
השופטת מעיין בן ארי: "הרשעה תפגע בקריירה"

עוד הסביר המתרגל, שיוצג במשפט על ידי עו"ד עדי כרמלי, כי גידל את הקנאביס במטרה להימנע מקשר עם גורמים בלתי חוקיים בנסיון להשיג קנאביס כמזור לכאביו.

על פי דיווח של כתב 'פוסטה' מיכאל פרוסמושקין, החליט שירות המבחן להמליץ על אי הרשעה על מנת שלא לפגוע העתידו המקצועיף ומנגד התביעה עתרה בדרישה להרשיעו ולהטיל עליו ארבעה חודשי מאסר.

השופטת מעיין בן ארי החליטה לבסוף לאמץ את המלצת שירות המבחן ולא להרשיע את הנאשם.

בהחלטתה הזכירה השופטת את דבריו ראש המחלקה בה לומד הנאשם: "הרשעה תפגע ביכולתו לקבל מלגות, להתקבל למעבדה לפוסט דוקטורט, לקבל ויזת סטודנט לצורך השתתפות פעילה בכנסים בינלאומיים ואפילו להתקבל כחבר סגל באחת האוניברסיטאות בארץ. המשמעות הכמעט וודאית של הרשעה היא חיסול הקריירה האקדמית המבטיחה שלו".

השופטת בן ארי הטילה לבסוף עונש עבודות לתועלת הציבור בהיקף של 300 שעות וללא צו מבחן.

בעקבות גזר הדין המקל יחסית ביקשה התביעה עיכוב ביצוע ליישום החלטה, על מנת לבחון הגשת ערעור.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט