113 ק"ג מריחואנה נתפסו אצל שוטר ביחידה למלחמה בסמים

שוטר המשרת ביחידה ללוחמה בסמים של משטרת קליפורניה, נתפס עם 113 ק"ג מריחואנה בשווי מוערך של 2 מיליון דולר. "כל אחד ששומע חדשות כאלו חייב להיות עצבני ואפילו קצת עצוב," מסר היועץ המשפטי המחוזי.

מבוכה למשטרת קליפורניה: השוטר כריסטופר הית' (Christopher M. Heath) המשרת ביחידה מיוחדת למלחמה בסמים, נעצר בשבוע שעבר במדינת פנסילבניה כשברשותו מריחואנה לא חוקית במשקל של כ-113 ק"ג, כך על פי הדיווח בניו יורק טיימס.

כריסטופר הית' - שוטר ביחידה ללוחמה בסמים שנתפס עם מריחואנה בשווי 2 מיליון דולר
כריסטופר הית' – שוטר ביחידה ללוחמה בסמים שנתפס עם מריחואנה בשווי 2 מיליון דולר

המידע נחשף לתקשורת בהצהרה של היועץ המשפטי של מחוז יורק תום קיארניי (Tom Kearney), שפורסמה בתחילת השבוע (ב'), ולאחר מכן עורר רעש והדים בכלי תקשורת רבים ברחבי ארה"ב.

בתפקידו היומיומי שירת הית' ביחידה מיוחדת במשרד השריף של משטרת קליפורניה (NET-5), שתפקידה ביצוע מעצרי סמים גדולים ומלחמה בארגוני הפשע הסוחרים בהם. לאור הנסיבות נראה כי הית' העדיף לעבור לצדה השני של המלחמה בסמים ותכנן ליהנות מהרווחים.

השוטר הפוחז ממדינת החוף המערבי נתפס בפנסילבניה שבמזרח ארה"ב לאחר שלשוטרים המקומיים הגיע מידע לפיו שני חשודים נוסעים ברכב עם כמות עצומה של מריחואנה. שוטרי תנועה ממשטרת פנסילבניה עצרו את הרכב בו נסעו הית' ושותפו טיילר לונג (Tyler Long) ומצאו ברכבם כ-113 ק"ג של מריחואנה.

צפו בהודעה הרשמית – כך נראים 113 ק"ג מריחואנה:

על פי ההודעה שוויה המוערך של המריחואנה איתה נתפס הית' עומד על כ-2 מיליון דולר. מלבד המריחואנה נמצאו ברכב גם 11 אלף דולר במזומן וכן תג ואקדח המשטרה של הית'.

"כל אחד ששומע חדשות כאלו חייב להיות עצבני ואפילו קצת עצוב," מסר היועץ המשפטי קיארניי בראיון, "עבודתם של השוטרים היא לכשעצמה מסוכנת, ותפוחים רקובים בתוך החבית רק הופכים אותה למסוכנת יותר."

לאחר ההסתבכות הפלילית בודקים כעת בלשים רבים כ-60 תיקים גדולים בהם טיפל הית' בעבר, בכדי לבדוק האם קיימים קשרים בינו לבין ארגוני פשיעה גדולים, והאם ייתכן כי עבודת המשטרה שעשה בעבר הייתה מוטה ומשוחדת.

ראו עוד:
אם חרדית נתפסה עם 33 שתילי קנאביס בבית
"מר ישראל" מואשם שמכר מריחואנה בחדר כושר
התקשר למשטרה לבקש ניירות גלגול – ונעצר

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט