שוטרת הורדה בדרגה לאחר קשר רומנטי עם סוחר קנאביס

היא הואשמה בכך שניהלה קשר זוגי עם סוחר קנאביס, שלא מסרה מידע מפליל שהיה ברשותה על עבירות שביצע, ושמסרה לו מידע פנימי אודות צו הוצאה לפועל שהוצא נגדו.

בית הדין למשמעת של המשטרה הוריד בדרגה למשך שלושה חודשים שוטרת סיור אשר בינה ובין סוחר קנאביס בטלגרם נוצר קשר רומנטי.

לצד הקשר הזוגי שניהלה עם הסוחר, שמאז כבר נשלח למאסר בכלא, הואשמה השוטרת גם בכך שלא מסרה למשטרה מידע אודות עבירות סחר שביצע בן זוגה וכן שהעבירה אליו מידע בנוגע לצו הוצאה לפועל שהוצא נגדו.

“חרף העובדה שהחבר שיתף אותה במידע ותמונות, שמהם עלה בבירור כי הוא מתעסק בסחר בסמים, ובכך שלא פעלה להפסיק את העבירות, לא העבירה כל דיווח בעניין, ואף מחקה ממכשירה תמונות מפלילות שהעביר לה החבר, תוך שהיא ממשיכה להיות בקשר אישי עמו, התנהגה הנאשמת באופן שאינו הולם שוטר ואשר יש בו כדי לפגוע בתדמית המשטרה”, כתב בית הדין.

אתר ‘פוסטה’ מדווח כי בכתב האישום שהוגש לבית הדין נגד השוטרת הופיעו גם מסרונים שהחליפה עם בן זוגה הסוחר, בהם הוא התייעץ איתה איזו תמונה שלו נכון לדעתה להעלות לטלגרם.

“לא הכל זה כסף באבי, אל תסתנוור מזה”, כתבה לו השוטרת, “למרות שאתה צריך לקרוע את התחת לקנות לי רכב עוד מעט”.

היחסים בין השניים התחזקו עד כדי כך שהסוחר נהג לשלוח לשוטר תמונות מפלילות שלו בהן הוא נראה מחזיק שקיות קנאביס ושטרות כסף.

“זה עוד בקטנה,” כתב בצמוד לאחת התמונות. “אם מישהו יראה את זה, אני קושר אותך עם אזיקים”. היא ענתה לו: “רק תקשור כבר, אתה לא נורמלי. נראה לך, אני מוחקת ישר. מאיפה אתה קוטף ימניאק, מאיפה כל זה”.

לאחר קבלת התמונות מחקה השוטרת את התמונות ממכשיר הטלפון שבידה, כך על פי הדיווח של הכתב זיו קריסטל.

עוד מדווח קריסטל כי השוטרת גם עדכנה את בן זוגה כאשר הוצא נגדו צו מעצר על תיקי הוצאה לפועל ואף נענתה לבקשתו לפנות לשוטר אחר שיבדוק את סטטוס הטיפול בתיק שלו.

“תבדקי לי היום, זה דחוף, מה את מטומטמת, יש לי סחורה ב-350 אלף בחוץ מה יש לך?” כתב.

כתב ‘פוסטה’ שוחח גם עם סניגורה של השוטרת, עו”ד שלמה ממן, שאמר ש”הבחור היה חבר ילדות של הנאשמת, אהבת בוסר. הנאשמת ניתקה איתו מגע, וכיום יש לה בן זוג שמשרת במשטרה”.

בית הדין, בראשות תנ”צ לילי באומהקר, הדגיש את נוהל המשטרה על “איסור קיום קשרים חברתיים העלולים לפגוע בתדמית המשטרה”, לפיו אסור לאיש משטרה לקיים קשרים עם עבריין.

חדשות