שוטרים תפסו 2 עציצים בנתניה

שוטרים ממשטרת נתניה פשטו על דירתו של צעיר תושב העיר ומצאו בה שני עציצי קנאביס. מדוברות המשטרה נמסר כי למרות הקצאת המשאבים הרבים, "הדוברות אינה מדבררת תפיסות של שני עציצים".

בשידור חוזר של תפיסה כושלת שנערכה בשנה שעברה, פשטו בשבוע שעבר שוטרים ממשטרת נתניה על דירה בעיר ומצאו בתוכה 2 עציצי קנאביס, כך על פי הדיווח. צעיר בן 23 המתגורר בדירה, נעצר לאחר תום החיפוש ונלקח לחקירה. עם סיום החקירה בילה הצעיר את הלילה במעצר.

למחרת ביקשו השוטרים להאריך את מעצרו עד תום ההליכים וטענו בפני השופט כי יש להמשיך להחזיק בצעיר "עקב היותו מסוכן", זאת כפועל יוצא של "מעורבותו בגידול סמים".

במהלך הדיון עלה כי המידע המודיעיני לגבי גידול הצמחים בדירה הגיע למשטרה לפחות 20 ימים לפני ביצוע החיפוש בפועל. עורך הדין ג'קי סגרון שייצג את הנאשם דרש מנציג המשטרה להסביר איך ייתכן שהחיפוש לא קרה באופן מיידי, אם האדם החשוד כל כך מסוכן. בתגובה אמר נציג המשטרה כי אין לו מידע על הנושא.

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה דחה את בקשת המשטרה להארכת המעצר, ושחרר את הצעיר למעצר בית.

בפסיקתו קבע השופט כי "גם בהתקיים חשד סביר ועילת מעצר, על בית המשפט לבחון אם ניתן להשיג את מטרת המעצר האמורה בדרך חלופית… ובתנאים אשר פגיעתם בחירותו של החשוד פחותה מזו של מעצר".

שווה פשיטה, אבל לא תגובה

דוברות המשטרה פועלת במקביל ליחידות השטח ומקבלת דיווחים עדכניים ומידיים על תפיסות שמתבצעות ברחבי הארץ. בדרך כלל, מיד לאחר כל תפיסה שכזו, משחררת המשטרה הצהרה לגבי האירוע שכוללת את כל הפרטים שאינם חסויים, אך הפעם לא כך.

בתגובה לדיווח על האירוע – שכלל הפעלה של מספר בלשים, העסקה של שוטר נוסף שליווה את הנאשם לדיון, עלויות מעצר ועוד – נמסר מדוברות המשטרה כי האירוע פעוט מכדי להיות שווה תגובה.

"איננו מדבררים תפיסות של שני עציצים," נמסר.

ראו עוד:
100 שתילים נתפסו באשקלון
בנתניה כועסים: לא להקמת "מחסן הסמים הסודי"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט