שוטרים תפסו שתיל קנאביס בפשיטה על ביתו של נכה בן 56

חולה בן 56, סב ל-9 נכדים בעל תואר שני עם מומחיות לגמילה מסמים, נעצר במושב סמוך לירושלים לאחר שבפשיטה על ביתו מצאו שוטרים שתיל קנאביס אחד אותו גידל בעקבות בעיות בחידוש רשיון הקנאביס הרפואי שהוא מחזיק. הוא נחקר וזומן לחקירה למחרת, בוקר יום הכיפורים. “המשטרה פועלת לאכיפת החוק באופן שוויוני,” נמסר.

יום הכיפורים 2016 היה פעלתני למדי עבור משטרת ישראל. אחרי הדיווח על תפיסת שתיל קנאביס בודד בקריות בבוקר יום ב’, ערב יום הכיפורים, בביתם של בני זוג נשואים, כעת מסתבר ששתיל נוסף נתפס גם במושב באזור ירושלים.

שוטרי תחנת בית שמש פשטו בערב יום א’ בשבוע שעבר (10.10) על ביתו במושב ‘בית מאיר’ של מרטין גרינפלד – נכה בן 56 המחזיק בתואר שני בעבודה סוציאלית עם מומחיות בגמילה מסמים ואב ל-8 ילדים וסב ל-9 נכדים – ועצרו אותו באשמת גידול והחזקת קנאביס שלא לשימוש עצמי.

מרטין גרינפלד
מרטין גרינפלד: נכה בן 56 בעל תואר שני, אמן קרמיקה – נעצר עם שתיל קנאביס

בבית נתפס שתיל קנאביס אחד בעדנית אותו גידל גרינפלד עקב בעיות בחידוש רשיון הקנאביס הרפואי שבידיו. בנוסף נמצאו פרחי קנאביס שהחזיק כך הוא אומר לשימושו האישי בלבד. הוא זומן לחקירה למחרת, בוקר יום הכיפורים, שם נמסר לו שהוא מואשם בעבירות סמים חמורות של החזקת סמים שלא לשימוש עצמי וסחר במריחואנה.

חדל ליטול תרופות

גרינפלד, שעלה לישראל בשנת 1982 וכעבור 3 שנים איבד את כף ידו בתאונת עבודה, החל עם פציעתו לקבל מהרופאים מרשמים לתרופות ומשככי כאבים חזקים, כולל איבופרופן, פרקוסט, אוקסיקונטין, טרמדקס, ליריקה ועוד – כולם במינונים גבוהים ביותר. בשנת 2005 הוא כבר עבר ניתוח להחלפת מותן שמאל כתוצאה מדלקת הפרקים וב-2009 עוד שני ניתוחים נוספים בברך ימין.

פציעות אלו, לצד התקף לב שעבר ב-2011 כתוצאה מנטילת התרופות, הובילו את בנו להציע לו לנסות לקבל רשיון קנאביס רפואי.

בשנת 2013 אכן קיבל גרינפלד רישיון ל-30 גרם קנאביס בחודש ובשנת 2014 העלו לו את המינון ל-40 גרם בחודש לאחר בקשה. ב-2016 קיבל עוד 10 גרם שמן קנאביס לשימוש בשבתות ובעקבות הטיפול לדבריו חדל מליטול משככי כאבים בכלל.

רשיון הקנאביס הרפואי של גרינפלד התחדש מדי שנה ל-12 חודשים קדימה, אך בפעם האחרונה, בבואו לחדש את הרישיון, קיבל רשיון ל-6 חודשים בלבד. כשניסה להבין מדוע חודש רשיונו ל-6 חודשים בלבד משרד הבריאות סירב לטענתו לספק הסבר ופנייה לרופאה האישית שהמליצה לו על הטיפול גם לא עזרה. “היא אמרה שעושים לה בעיות במשרד הבריאות אז היא מפסיקה להתעסק עם קנאביס רפואי,” הוא אומר.

חולה בלי תרופה

כשמצאו לבסוף רופא שיהיה מוכן להמליץ על קנאביס רפואי במקומה של הרופאה, התור הפנוי היחיד היה רק לחודשים רבים קדימה, לתאריך שלאחר תום תוקף רשיון הקנאביס שלו. מחשש שלא יקבל את האספקה של התרופה במשך חודשים עקב בעיות ביורוקרטיה, החליט לגדל עציץ קנאביס אחד לשימושו העצמי לתקופה בה רשיונו פג תוקף.

כף ידו של מרטין גרינפלד - קטוע אצבעות
כף ידו של מרטין גרינפלד – קטוע אצבעות עקב תאונת עבודה

הסברים אלו לא עזרו וכעת הוא מואשם כאמור בעבירות של החזקה וסחר בסמים.

מהמשטרה נמסר כי “במסגרת פעילות האכיפה בתחום השימוש, הסחר וגידול סמים, בוצע חיפוש בדירה עפ”י צו של בית משפט. במהלכו נתפס חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה בכמות שאינה לצריכה עצמית ושתיל שגודל בתוך עדנית של חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה. בסיום החיפוש נמסר לבעל הדירה זימון לחקירה במשטרה ביום למחרת. בסיום חקירתו שוחרר בתנאים.”

לשאלתנו האם למשטרה יש סדר עדיפויות כלשהו בפשיטה על בתים לחיפוש אחר שתילי קנאביס נמסר כי “המשטרה פועלת לאכיפת החוק באופן שוויוני וללא משוא פנים, כפי שנעשה גם במקרה זה.”

גרינפלד הוא אמן קרמיקה היוצר את הכלים בכל 6 אצבעותיו, וזה דף הפייסבוק שלו, אם תרצו להביע תמיכה.

ראו גם:
אב לשבעה גורש מביתו בגלל 4 שתילי קנאביס
שוטרים גנבו ג’וינט מחולה סרטן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר