ענפי קנאביס נתפסו בפשיטה על אוהל מטיילים: “רצינו להכין תה”

"הרגשתי כאילו שודדים אותי, רק רצינו להכין תה" - כך אומר ד', צעיר שיצא עם שני חבריו לטיול ונאלץ לעבור חיפוש משטרתי ב-3 וחצי לפנות בוקר, בסופו נמצאה שקית עם ענפים

בסוף השבוע שעבר יצאו ד’, צעיר בן 18 לפני צבא מאזור המרכז, ושניים מחבריו לקמפינג בחיק הטבע ביער באזור מגדל העמק. השלושה התמקמו, בנו אוהל, בישלו ארוחת ערב והעבירו את הזמן להנאתם.

באמצע הלילה, בשעה 3 וחצי לפנות בוקר בערך, הגיעה למקום ניידת ומתוכה יצאו שני שוטרים שהחלו לערוך חיפוש באוהל. לטענת ד’ השוטרים לא הציגו חשד סביר כלשהו אך ערכו חיפוש בסופו מצאו שקית עם ענפי קנאביס נטולי פרחים שלקחו איתם כדי להכין תה.

למעשה, הענפים שנמצאו בחיפוש כמעט לא מכילים חומרים פעילים של קנאביס ואף סביר לא יגרמו להשפעה ממסטלת, ד’ קיבל דו”ח בסך 1,000 ש”ח. “הם לקחו אותי 40 דקות למקום עם קליטה, רשמו דו”ח וחזרנו,” הוא מספר.

“היינו במקום מבודד יחסית ביער ולא היו לידינו עוד אנשים”, מספר ד’ בשיחה עם מגזין קנאביס. “לפתע, כשאני ועוד חבר כבר היינו באוהל והתכוננו ללכת לישון, והחבר השלישי היה עדיין בחוץ ליד המדורה, ראינו פתאום אורות של מכונית שעצרה ליד הרכב שלנו.

שקית ענפי קנאביס
“רצינו להכין תה” – שקית הענפים שנתפסה

“מכיוון שאותה מכונית, שהתבררה בהמשך כניידת, לא הפעילה את האורות הכחולים והאדומים, המחשבה הראשונה שלנו היתה שמדובר באנשים שזקוקים לעזרה, שאולי הלכו לאיבוד, אז יצאנו מהאוהל. בשלב הזה שני השוטרים, שהיו במדים, הגיעו אלינו, אז הבנו שמדובר במשטרה. הם אמרו לנו ערב טוב וסיפרו שהם בודקים באזור, לקחו לנו את הטלפונים ואת תעודות הזהות, נכנסו לניידת ואחרי חצי שעה בערך יצאו אלינו בחזרה.

מה קרה אז?

“בשלב הזה אחד מהם התחיל לחפש בציוד ובתיקים שלנו, שהיו מחוץ לאוהל. אחרי שלא מצא כלום בחוץ, הוא הכניס ראש לתוך האוהל, ובשלב הזה אמרתי לו ‘תגיד, יש לך חשד סביר לחיפוש הזה? למה אתה מחפש לנו בדברים, השעה כמעט ארבע בבוקר, מה אתה עושה כאן?’

“הוא טען שברגע שהכניס את הראש לאוהל הריח קנאביס ולכן יש לו חשד סביר, וכמובן המשיך בחיפוש. כל מה שהוא מצא בפנים היה שקית עם ענפים, שהיתה סגורה ובכל מקרה לא עלה ממנה שום ריח כי מדובר בענפים בלבד שהכוונה שלנו היתה להכין מהם תה בבוקר. אני יכול להוכיח שלא היה ריח מהשקית הזו. הוא לקח כמובן את הענפים בטענה שמדובר בסם מסוכן.

“אחרי שמצאו את השקית, השוטרים אמרו שבגלל שאנחנו במקום בלי קליטה הם לוקחים אותי לתשאול בנקודה אחרת מחוץ ליער, ושיחזירו אותי למחנה תוך עשר דקות. בפועל יצאתי איתם בניידת לנסיעה של 40 דקות לערך, הם כתבו את הדו”ח והחזירו אותי לקמפינג אחרי יותר משעה וחצי, כשבזמן הזה שני החברים שלי במחנה, בלי קליטה סלולרית, ומודאגים מאוד שאולי קרה משהו. 

“הרגשתי במהלך כל האירוע כאילו שודדים אותי,” מסכם ד’. “שאלתי את השוטרים כל הזמן שאלות כמו למה אתם מחפשים עלינו ומה החשד שיש לכם נגדנו, והם לא טרחו לענות על כלום. הם פשוט הגיעו למאהל שלנו בשלוש וחצי לפנות בוקר והשאירו אותנו עם חוויה מאוד לא נעימה ועם דו”ח שאמור להגיע אליי בדואר”.

גורמים במשטרה מוסרים למגזין קנאביס כי המטיילים שהו במקום בו נהוגות להתבצע עסקאות סמים וכי החשד היה שמדובר במקרה דומה. לדבריהם מרגע שהיה חשד סביר התבצע החיפוש.

אנחנו נזכיר שבמקרים דומים, מאחר וייתכן שהענפים כלל לא הכילו רכיבים פעילים, ניתן אולי היה להגיש בקשה לביטול הקנס.

בנוסף נזכיר שעל מנת להנות היטב משתיית תה קנאביס יש להשתמש גם בחומר שומני כלשהו על מנת שהקנבינואידים יספגו בו, למשל חלב. אפשר לקרוא עוד במתכון להכנת תה קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר