שוטרים שברו את רגלו של מטופל קנאביס רפואי במעצר

תלונה הוגשה הבוקר למח"ש לאחר שבסוף השבוע שוטרים פשטו על ביתו של נכה, עצרו אותו באזיקים, ושברו את רגלו בעת ששהה במעצר - כל זאת למרות שהוא מחזיק ברישיון חוקי לשימוש בקנאביס רפואי ועל אף שצו החיפוש ניתן רק עבור החרמת מחשבים. המשטרה: "הטענות חוטאות לאמת"

תלונה הוגשה למח”ש לאחר שארבעה שוטרים פשטו בסוף השבוע (ה’) על ביתו של ע’, נכה המטופל בקנאביס רפואי, לקחו אותו לתחנה כשהוא אזוק בידיו, ושברו את רגלו בעת ששהה במעצר.

ע’, בן 42, נלקח למעצר למרות שהוא מחזיק ברישיון קנאביס רפואי ועל אף שבמהלך החיפוש בביתו נמצאו רק 7 גרם קנאביס מתוך כ-50 גרם המותרים לו ברישיון.

רגל שבורה מגובסת של מטופל קנאביס רפואי
רגלו השבורה והמגובסת של ע’, מטופל קנאביס רפואי, לאחר שנעצר על ידי המשטרה

בטרם נעצר ניסה ע’ להסביר לשוטרים כי הוא סובל מפריצות דיסק וכן עם עבר של מחלת סרטן, וכי הוא מחזיק ברישיון חוקי לשימוש בקנאביס רפואי שתוקפו נגמר רק בעוד חצי שנה.

הסבריו לא סייעו לו והוא נלקח לתחנה. בעת שהגיעו לתחנת המשטרה נשלח ע’ למעצר, שם לדבריו הכה אותו אחד השוטרים וגרם לו לשבר חמור ברגל שמאל.

בעקבות השבר ברגלו הוא פונה באמבולנס לבי”ח וולפסון, שם אכן אבחנו הרופאים שבר בברכו השמאלית, גיבסו את רגלו ושחררו אותו לביתו.

ארבעת השוטרים, עובדי תחנת שכונות ת”א, הציגו אמנם צו חיפוש במהלך כניסתם לבית, אך לדבריו של ע’ היה מדובר בצו הנוגע לחיפוש במחשבים בלבד.

גם זה בטח יעניין אותך

אף על פי כן בתום החיפוש השוטרים לא לקחו מחשבים או טלפונים, והחרימו רק את 7 הגרם של הקנאביס הרפואי – שהוחזרו לע’ רק בבית החולים.

סימנים כחולים על ידיים אזיקים
סימני אזיקים על ידיו של ע’, שנעצר ורגלו נשברה בתחנת המשטרה

“אני עד עכשיו לא מבין מה הם רצו ממני, האשימו אותי שאני סוחר אבל אני ממש לא סוחר וגם לא הראו שום מידע או הוכחה שסחרתי במשהו,” הוא אומר בשיחה עם מגזין קנאביס.

ע’ כלל לא נחקר במהלך שהותו בתחנת המשטרה וגם לא קיבל כל זימון לחקירה נוספת. בעת מעצרו שהתה בדירה בתו בת ה-15, שלדבריו נבהלה מאוד מהאירוע החריג, ואשתו.

“הם לא לקחו שום מחשב או טלפון, ואני בכלל לא יודע לתפעל מחשב,” הוסיף. “אני לא מבין מה הם חיפשו ומה הם רוצים. לא האשימו אותי בכלום, לא נתנו לי דו”ח ולא חקרו אותי.”

עוד טוען ע’ כי במהלך החיפוש בביתו “הפכו” השוטרים את הארונות וגרמו לבלאגן בבית אותו הוא נאלץ לסדר בסיוע של קרובות משפחה שהגיעו למקום במיוחד בסוף השבוע.

צו חיפוש משטרה
צו החיפוש שהוצג בפני ע’ – לא כולל חיפוש אחר סמים אלא רק אחרי חומרי מחשב

במקום גם לא נכחו שני עדים בגירים כמתבקש על פי צו החיפוש ובתום החיפוש נעצרה יחד עם ע’ גם אשתו, לאחר שלטענת השוטרים היא תקפה אותם. היא נשלחה ל-5 ימי מעצר בית.

בעקבות האירוע החריג החליט ע’ להגיש תלונה רשמית למחלקה לחקירות שוטרים (מח”ש), שם יבחנו האם תיפתח חקירה נגד השוטר המכה ומפקדיו.

אירוע זה מצטרף לשלל אירועים דומים מהשבועות האחרונים בהם שוטרים פושטים על דירות פרטיות ומאתרים לבסוף פירורי קנאביס או חשיש לשימוש עצמי בלבד – זאת בניגוד להבטחות שנתן השר גלעד ארדן על כך שלא יטרידו אזרחים בביתם.

מהמשטרה נמסר כי “בניגוד לנטען, הרי שהעובדות במציאות אינן עולות בקנה אחד עם הטענות שמועלות בפנייתכם ואף חוטאות לאמת. מדובר בחשוד אשר תקף ואיים על שוטרים ועדיין ממתין לחקירתו תחת אזהרה, יחד עם זאת, התיק נמצא ועודנו בחקירת משטרה ומועבר בימים אלו לבדיקה במח”ש ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב מעבר לאמור בשלב זה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר