מגלגל...

שוטרים פשטו על דירה של מטופל ללא נוכחותו, השלל: חצי גרם

בני זוג תושבי ירושלים שאחד מהם מטופל בקנאביס ברישיון עקב פוסט טראומה טוענים ששוטרים פרצו לדירתם דרך חלון הבית, ללא נוכחותם או נוכחות עדים, ומבלי שהוצג צו חיפוש כמובן. השוטרים השאירו להם פתק עם זימון לחקירה לאחר שבאחד הארונות נמצא פרח קנאביס קטן. המשטרה: "החיפוש בוצע עם צו"

שוטרים הגיעו לבצע חיפוש בבית פרטי בירושלים בעניין שאינו קשור לסמים ו”על הדרך” החליטו לבצע חיפוש נוסף ביחידת דיור נפרדת בקומה השנייה וזאת לטענת בני הזוג השוכרים אותה מבלי שהיו נוכחים עדים לחיפוש ובהתאם גם מבלי שהוצג צו חיפוש.

במהלך החיפוש ביחידת הדיור איתרו השוטרים כחצי גרם קנאביס שאחד מבני הזוג הסובל מפוסט טראומה מחזיק ברישיון. השוטרים החרימו את הקנאביס והשאירו לבני הזוג כתב זימון לחקירה.

אלינור (27), בת זוגו של מטופל הקנאביס סיפרה בשיחה עם מגזין קנאביס על השתלשלות האירועים: ״אנחנו שוכרים יחידת דיור בקומה מעל ההורים שלי בשכונת רמות בירושלים. במוצאי שבת יצאנו למכולת עם שלושת הילדים שלי לקנות כמה דברים. מסתבר שכחמש דקות אחרי שיצאנו מהבית, הגיעו שלוש ניידות של בילוש.”

לדברי אלינור, “הם בכלל הגיעו לאחי בגלל עניין אחר ולאחר שעשו לו חיפוש בחדר בקומה התחתונה של הבית, אבל הם החליטו גם להיכנס לבית שלנו, שהוא בית בפני עצמו שאנחנו שוכרים״.

החלון דרכו נכנסו השוטרים לחיפוש לא חוקי
החלון דרכו נכנסו השוטרים לחיפוש לא חוקי

אלינור טוענת כי למרות שמשפחתה ציינה בפני השוטרים והבלשים כי מדובר בשוכרים נפרדים ובבית נפרד, הם החליטו על דעת עצמם להיכנס לדירה. כמו כן, על אף שהחוק מחייב שיהיו עדים לחיפוש, השוטרים ביקשו מבני המשפחה בקומה התחתונה לא להצטרף אליהם לחיפוש.

״הם נכנסו ליחידת הדיור מהחלון בלי שאף אחד התלווה אליהם וביקשו שבני המשפחה לא יצטרפו אליהם,” היא מתארת. “הם חיטטו בכל הארונות בכל הבית והשאירו בלאגן. באחד הארונות הם מצאו את הגריינדר של בעלי ולידו פרח קטן, פחות מחצי גרם והם לקחו לו את זה והשאירו פתק עם זימון לחקירה על סמים״. 

זימון לחקירת משטרה, בעניין: "בירור סמים", בתאריך: "במיידי"
זימון לחקירת משטרה, בעניין: “בירור סמים”, בתאריך: “במיידי”

״חזרנו הביתה והיינו בהלם,” מספרת אלינור. ״הם השאירו את החלון דרכו הם נכנסו פתוח ומצאנו חתולים בתוך הבית שנכנסו כי החלון נשאר פתוח. בהתחלה ממש נבהלנו ולא הבנו למה החלון פתוח. שאלתי את השכנים אם ראו משהו ואז הם סיפרו שהשוטרים פרצו לנו הביתה ומצאנו את הפתק שהשאירו לנו על זימון לחקירה״. 

״הזוי שמשטרה שאמורה לשמור עלינו פורצת לבתים, מחטטת לנו בדברים הכי אישיים ועוד ומזמנת אותנו לחקירה על סמים כשהקנאביס משמש כתרופה,” היא אומרת. ״אני לא יודעת מי היה לי בבית. ההרגשה פשוט נוראית. לא מבינה איך יש להם רשות להיכנס לבית של בן אדם כשהוא לא נוכח. אפילו לא התקשרו לפני, לא התריעו ועוד על מה? כולה פירור קנאביס״. 

לדבריה, יום למחרת היא קיבלה טלפון מהמשטרה ובו ביקשו ממנה להגיע לחקירה למרות שהסבירה להם שמדובר בקנאביס רפואי. ״התקשרו אליי מהמשטרה לשאול מתי אני מגיעה לחקירה ואמרתי שזו תרופה של בעלי ושאנחנו לא משתמשים בסמים. החוקר התחיל לצעוק שאין דבר כזה ושאני חייבת להגיע לחקירה ושמצאו אצלי סמים ואמרו שהם יגיעו לעצור אותי. פשוט הזוי״. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ״בניגוד מוחלט לנטען, בלשי המשטרה ביצעו את החיפוש כשצו חיפוש שניתן על ידי בימ”ש בידם, וערכו את החיפוש בבית בנוכחות עדה כחוק. במהלך החיפוש אותר חומר חשוד כסם והוא נתפס לטובת המשך פעולות החקירה. בגין האירוע לגביו ניתן הצו ובהמשך לעניין הימצאות חומר החשוד כסם, ניתנה לחשודה הזמנה להגיע לתחנת המשטרה״. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר