מגלגל...

כתב אישום נגד נכה צה”ל בן 65: החזיק חצי גרם קנאביס בביתו

בעקבות מידע מודיעיני פשט כח משטרה על ביתו של נכה צה”ל, פנסיונר בן 65 הסובל ממגוון מחלות ובעיות בריאותיות. לאחר חיפוש מדוקדק מצאו השוטרים 0.68 גרם של פירורי קנאביס השווים ערך לכג’וינט אחד. לבקשת העו”ד הסכימה התביעה לבטל את האישום.

ר’, בן 65 תושב מצפה רמון, נעצר בביתו הפרטי בישוב לאחר שכח משטרה שפשט על המקום מצא כמות מזערית של קנאביס השוות ערך לג’וינט בודד.

כתב אישום 0.6 גרם קנאביס

מלבד היותו מוכר כנכה צה”ל שחי על קצבת ביטוח לאומי, ר’ הוא חולה ריאות המחובר דרך קבע למכשיר חמצן עקב קוצר נשימה וגם סובל מבעיות גב וכאבים בכל גופו.

את הקנאביס, כך הסביר סניגורו עו”ד נדב גרינולד, הוא צורך על מנת לשכך את הכאב והסבל.

עובדות אלו לא מנעו מהמשטרה לפשוט על ביתו בעקבות מה שהם מגדירים כ”מידע מודיעני” ולעכבו בתום החיפוש לחקירה בתחנת המשטרה.

ר’, שכבר נעצר בעבר על שימוש עצמי בקנאביס לפני יותר מחמש שנים, הודה בחקירה באישום נגדו, הסביר כי הוא משתמש בקנאביס בגלל מצבו הבריאותי ושוחרר לבסוף לביתו.

אך כעבור 9 חודשים הוא הופתע לקבל כתב אישום בגין החזקת קנאביס במשקל 0.6809 גרם בלבד.

עו”ד גרינולד מסר מיד מכתב לפרקליטות בו פירט את מצבו הרפואי של מרשו, כמו גם טען כנגד חוקיות החיפוש וכן שמדובר בכמות של 4.5% מהכמות המירבית לצריכה עצמית על פי החוק (15 גרם).

בנוסף ציין העו”ד כי על פי הצעת החוק לתיקון פקודת הסמים (“אי הפללה באחריות”) שצפויה להיכנס לתוקפה בשבועות הקרובים הוא כלל לא היה עומד לדין כי חלפו למעלה מ-5 שנים מהפעם הקודמת בה נתפס.

לבסוף כאמור בהתחשב בפרטי המקרה הסכימה הפרקליטות למשוך ולבטל את כתב האישום.

“אני שמח שהתביעה קיבלה את הבקשה, הפעילה שיקול דעת נכון וביטלה את כתב האישום בטרם ההקראה,” מסר עו”ד גרינולד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר