שוטרים פשטו על ביתו של מטופל קנאביס רפואי באילת

בחיפוש משטרתי בביתו של תושב אילת המטופל בקנאביס רפואי, נמצאו ג’וינט קנאביס וחתיכת חשיש. למרות הרישיון הוחרמה ממנו התרופה. “הם אמרו שרוצים לבדוק אם זה קנאביס רגיל או קנאביס רפואי,” הוא אומר. “נמשיך לפעול נגד עבריינים המנצלים לרעה את זכותם להחזיק בקנאביס רפואי,” נמסר מהמשטרה.

אפילו מטופלי קנאביס רפואי אינם מוגנים מאימת המשטרה: ה’, בן 35 תושב אילת ואב לילד בן 3 חודשים, נאלץ אמש (א’) להתמודד עם פשיטת שוטרים על ביתו בחיפוש אחר קנאביס – למרות שמחזיק ברישיון קנאביס רפואי חוקי מטעם המדינה.

לאחר חיפוש בביתו מצאו השוטרים מעט קנאביס, שנותר לו מתוך 50 הגרמים שהוא מקבל מדי חודש ברישיון, כמו גם חתיכת חשיש במשקל כ-4 גרם ו-11 זרעי קנאביס שאסף לדבריו מפרחי הקנאביס הרפואי.

נסיונותיו של ה’ להציג בפני השוטרים את רישיון הקנאביס בו הוא מחזיק לא עזרו וכלל הממצאים, כולל התרופה, הוחרמו ממנו.

בחקירתו טענו לדבריו השוטרים שהם ישלחו את הקנאביס למעבדה כדי לבדוק אם מדובר בקנאביס או בקנאביס רפואי, זאת למרות שככל הידוע לא קיימת כלל בדיקה שכזו.

“אין שום דרך להבדיל בין קנאביס לקנאביס רפואי, אז אני לא ממש מבין מה הם רוצים לבדוק,” מספר ה’ בשיחה עם המגזין הבוקר. “לקחו לי את התרופה שלי והשאירו אותי לסבול מכאבים.”

לטענתו הוא נאלץ לקנות את מעט החשיש שנמצא בביתו לאחר שאספקת הקנאביס הרפואי החודשית שלו נגמרה, כבכל חודש, לפני המועד.

“אמרתי להם שנגמר לי המינון ובגלל זה קניתי את החשיש, אבל זה לא עזר,” הוא אומר. “מצאו קצת קנאביס, שזה בכלל שאריות ממה שנשאר מהתרופה שלי. לקחו אותי לתחנה, חקרו אותי 3 שעות ושיחררו אותי בלי התרופה.”

זו אינה הפעם הראשונה בה שוטרים פושטים על ביתו של ה’. בשנת 2014 תפסו שוטרים בביתו מספר צמחי קנאביס, אותם הוא גידל בזמן שהמתין לאישור הבקשה שהגיש לרישיון קנאביס רפואי.

בעקבות התפיסה הקודמת הוא נענש אז ב-5 חודשי מאסר בפועל, אותם ריצה בעבודות שירות, כאשר בת זוגו אף היתה עצורה במשך 17 יום בכלא נווה תרצה. מאז נאלץ להסתובב 8 חודשים עם אזיק אלקטרוני – גם לאחר שכבר קיבל את הרישיון הרפואי.

“לפני שלוש שנים, בזמן שהייתי בתהליך לקבלת הרישיון הרפואי שנמשך והתעכב, סבלתי מכאבים בעקבות תאונת דרכים שעברתי והחלטתי לגדל לעצמי קנאביס לשימושי האישי,” הוא מתאר. “תפסו כאן אוהל עם 9 עציצים ולא עזר שהסברתי להם שאני בתהליך לרישיון.”

“שלושה חודשים אחרי המעצר כבר קיבלתי את הרישיון קנאביס רפואי, נאלצתי לשלם 70 אלף שקל לעורך דין, חילטו לי רכב ואופנוע ים – כל זה בלי שמצאו אפילו משקל אצלי בבית,” סיכם.

כעת נשאר כאמור ה’ ללא התרופה שלו, וממתין לבדיקת המשטרה שאמורה לכאורה להבדיל האם הקנאביס שנתפסו אצלו הינם קנאביס רפואי או קנאביס “רגיל”.

בתשובה לפניית המגזין נמסר ממשטרת ישראל כי “בפעילות למימוש צו חיפוש הניתן ע״י בית משפט בחשד לסחר בסמים, נתפסו בביתו של החשוד חומר החשוד כסם מסוג חשיש וזרעי קנאביס שאינם באישור היק”ר, לצד סיגריה מגולגלת ובה מעט חומר החשוד כקנאביס שלטענת החשוד קיבל כדין.”

עוד הוסיפו מהמשטרה כי “החשוד נחקר באזהרה בחשד להחזקת סם לצריכה עצמית שלא כדין. בימים אלו המשטרה ממשיכה בחקירה המקרה ונסיבות ההחזקה בניגוד לחוק. משטרת ישראל תמשיך לפעול כנגד מפיצי וסוחרי הסמים הבלתי חוקיים וכנגד עבריינים המנצלים לרעה את זכותם להחזיק בקנאביס רפואי ועושים בו שימוש פלילי.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר