שוטרים ניפצו חלונות רכב ופצעו בני זוג – כי סירבו לחיפוש

שוטרים מתחנת אשקלון עצרו רכב לצורך חיפוש אחר סמים, ניפצו את החלונות ופצעו את הנוסעים, מאחר ואלו סירבו לחיפוש. ברכב לא נמצאו סמים לבסוף. "השוטרים פצעו אותי ואת חברתי ושברו את כל האוטו," מספר הקורבן.

בסוף השבוע האחרון, בלילה שבין חמישי לשישי, נעצר באשקלון רכב על ידי שוטרים שביקשו לערוך בו חיפוש אחר סמים. שני הנוסעים, גבר ואשה, סירבו לפתוח את החלונות ולא הסכימו לביצוע.

בתגובה החליטו השוטרים לבצע את החיפוש בכח בניגוד להסכמתם של היושבים ברכב, ניפצו את שמשות הרכב תוך שהנוסעים בפנים וביצעו את החיפוש.

שוטרים פצעו בני זוג ברכב
כך נראה הרכב לאחר החיפוש
שוטרים פצעו בני זוג ברכב
חתכים בכל הגוף

על אף נוקשות השוטרים והתעקשותם לשבור את שמשות הרכב ולבצע את החיפוש בניגוד להסכמתם של הנוסעים – לאחר החיפוש ברכב לא נמצאו כלל סמים.

"גם אחרי החיפוש – לא מצאו כלום"

"עצרנו בפקק תנועה כאשר לפתע שוטרים הגיחו והחלו לשבור את החלונות עם פטישים ללא סיבה נראית לעין," מספר הנהג הקורבן בשיחה עם כתב המגזין, "בכלל לא קלטתי שזה שוטרים בהתחלה, אבל בהמשך הבנתי. מלבד שבירת החלונות ונזק שנגרם לרכב, הם פגעו לי ולחברה שלי בראש ופצעו אותנו. יש לנו מסמכים מבית החולים שעשו לה תפרים."

"בסוף גם אחרי החיפוש לא מצאו סמים ולא כלום. אני פשוט לא מאמין שזו משטרת ישראל," סיכם.

שוטרים פצעו בני זוג ברכב
התפרים בראשה של בת הזוג: "חברתי נזקקה לתפרים לאחר ששוטרים פצעו אותה"
שוטרים פצעו בני זוג ברכב
פנים הרכב מרוסק

על פי הדיווח של עד שהיה במקום: "המשטרה שהגיעה למקום שברו להם את החלונות עם פטישים והרביצו להם. כתוצאה מכך, פתחו את הראש לבחורה ואת הפנים לבחור. נוצר פקק גדול ברמזור וצפו בו הרבה אנשים. משם הם נסעו למיון."

המשטרה: "הכל על פי חוק"

בית החולים מסר לאתר 'אשקלונט' את התגובה הבאה: "בלילה בין חמישי לשישי אכן הגיעו גבר ואשה לחדר המיון. הגבר היה עם חבלה בראש וטען שהשוטרים היכו אותו, אולם סירב לקבל טיפול ועזב את המקום. האשה לא התלוננה על כלום. בית החולים הודיע למשטרה על המקרה".

שוטרים פצעו בני זוג ברכב

המשטרה מסרה את תגובתה לאירוע: "במסגרת הפעילות של שוטרי משטרת אשקלון נעצר לבדיקה רכב ולאחר שחשדו השוטרים כי ברכב נמצאים סמים הם ביקשו לערוך חיפוש בתוך הרכב. החשודים התנגדו לחיפוש וסירבו לפתוח דלתות של הרכב.אז נאלצו השוטרים לנפץ את החלונות של רכבם על מנת לבצע חיפוש אחר סמים וזאת על פי החוק.באשר לטענות על אלימות שהופעלה לכאורה ע"י השוטרים כלפיהם, דינן להיבדק ע"י מחש" לא נמצאו סמים ברכב".

"מותר לשוטר לעשות חיפוש בלי צו רק אם הוא חושב שמתבצע פשע באותו רגע במקום," טוען עו"ד ליאור פרי. "אם הוא חושב שבתוך הרכב מתבצע פשע, אכן מותר לו לפרוץ את הדלת, אבל צריך להיות חשד סביר ובמקרה זה לא ברור מה היה החשד הסביר. לשבור חלונות זכוכית ברכב נשמע כמו פתרון קיצוני מדי במקרה כזה."

ראו עוד:
צפו: חיפוש משטרתי לא חוקי בצפת
עוכבו לחיפוש 3 פעמים ב-24 שעות
צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל "חשד סביר"


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט