בשיא המתח והפיגועים: שוטרים מחפשים גראס בירושלים

תושבי ירושלים בפחד – ולא מהמחבלים: שוטרי הבירה פשטו בסוף השבוע על בארים במרכז העיר והטרידו בליינים רבים בחיפוש אחר מעשני קנאביס. גם הפשטות היו שם…

בזמן שבירושלים אנשים נדקרים ונרצחים בפינות רחוב, בסוף השבוע הקדישו שוטרי הבירה את זמנם ומשאביהם בכדי לפשוט על פאבים ומועדונים באזור הבילויים המרכזי בעיר. השוטרים הטרידו בליינים בחיפוש אחר מעט גראס בכיסיהם.

על פי אחד הדיווחים שתי פשיטות נערכו בסוף השבוע בפאב 'הסירה' וכן בפאב 'התקליט', אך על פי עדויות שהגיעו לידנו מדובר ככל הנראה בתופעה רחבה הרבה יותר.

"אני ראיתי את השוטרים באותו הזמן באותו אזור במרכז העיר, עוברים דרך פאבים ומחפשים על מי ליפול," מוסר לנו א', תושב העיר ששהה באזור הבארים בעת הגעת השוטרים, "ב'תל אביב בר', ב'ז'בוטינסקי' ובכל שאר הפאבים באזור."

על פי הדיווח, השוטרים הגיעו לפאב 'הסירה' בגלל תלונות על רעש לכאורה. לטענת בעלי המקום, מיד לאחר הגעתם התחילו השוטרים לסנוור את הנוכחים בפנסים ולערוך חיפושים בתיקי המבלים, בלא כל התייחסות לרמת הרעש במקום.

בפעם השנייה בשבוע - שורטים הטרידו בליינים בפאק 'הסירה' בירושלים
בפעם השנייה בשבוע – שוטרים הטרידו בליינים בפאק 'הסירה' בירושלים

במקרה השני הגיעו השוטרים לפאב 'התקליט' בטענה כי במקום התבצע סחר בסמים ואף עצרו את מנהלת המקום וכן אדם נוסף. אחד מהמעורבים באירוע טוען כי אחד השוטרים חבט בפניו בזמן שהיה אזוק.

עדים שהיו במקום סיפרו כי השוטרים ערכו חיפושים על מספר אנשים ללא הסכמתם. לדבריו של א', בכל מקום אליו הגיעו השוטרים ברור היה שהם אינם מוצאים דבר, אך בכל זאת הם המשיכו לבחון ולהטריד את קהל הבליינים.

"אני מפחד לצאת מהבית בירושלים, וזה לא בגלל הדקירות," כתב אחד הגולשים בתגובה לכתבה.

"הפשיטו אותי"

העדות המטרידה ביותר היא זו של ר', עובדת באחד הבארים, שנאלצה להתמודד עם שוטרים עם סיום המשמרת הארוכה בעבודה. "סיימתי לעבוד ושוטר בא ועשה עליי חיפוש," היא מספרת. "ממש מחוץ לפאב, וסתם. ואז הוא ביקש ממני להראות לו את התיק שלי ואמרתי לו לא. סתם לא התחשק לי כי בדיוק סיימתי לעבוד."

"ואז לקחו אותי והפשיטו אותי ואמרו לי שאם אני רוצה את השם של השוטר, אשאר שם כל הלילה… וסבבה אם תגישי תלונה, זה יצטרף לשאר התלונות. אם המצב הוא שאני מעדיפה להסתכן שידקרו אותי מששוטר ישפיל אותי, אז משהו כאן לא בסדר," הוסיפה.

הטרדה ציבורית זו באה פחות משבוע לאחר מעצרן האלים של שתי הצעירות שהואשמו בכך שניסו להחביא את מעט הקנאביס שהיה בידן ועל כן נעצרו, נאזקו באלימות ונלקחו לתחנת המשטרה.

משטרת ישראל ממשיכה להציג סדר עדיפויות לקוי. דווקא בשיא תקופת המתח ובצל הפיגועים הנשנים בירושלים, נדמה שלשוטרים אין מה לעשות מלבד להתמקד דווקא בצרכני הקנאביס.

ראו עוד:
גידל 734 צמחי קנאביס – ליד כלביית המשטרה
סקוטלנד: אזהרה במקום מעצר לצרכני קנאביס
נתפס עם מאות שתילי קנאביס ברמת גן: "זה לשימוש עצמי"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט