טוען...

תיעוד: שוטרים לוקחים קנאביס רפואי ממטופל ברשיון

כ-3 גרם קנאביס שנלקחו ממטופל קנאביס רפואי אמורים להיות מוחזרים לו, אם לא הושמדו בינתיים, והקנס בסך 1,000 ש"ח שנרשם לו יבוטל אף הוא, זאת לאחר פניית מגזין קנאביס למשטרה בעקבות סרטון שרץ ברשת בו נראים שוטרים מתעלמים מטענות המטופל על כך שמותר לו להחזיק קנאביס על פי חוק

לפני מספר חודשים ט’, צעיר מצפון הארץ, עוכב על ידי שוטרים בעת שנסע עם זוגתו ברכב באזור עין השופט שבצפון הארץ. ניידת משטרה שעמדה במחסום שגרתי ביקשה מהם לעצור לבדיקה.

השוטרים ערכו חיפוש ברכב ומצאו כ-3 גרם קנאביס. ט’ הסביר לשוטרים שהוא מחזיק ברישיון שימוש בקנאביס וכי מותר לו על פי חוק להחזיק את הכמות הזאת, אך השוטרים לא התרצו.

במקום לשחרר את ט’ לדרכו, השוטרים עיכבו את השניים במשך זמן רב ועדכנו אותם כי יירשם להם קנס בסך 1,000 ש”ח על החזקת קנאביס בניגוד לחוק. את הקנאביס עצמו לקחו השוטרים גם כן.

ט’ ניסה להסביר לשוטרים שהוא מחזיק ברישיון רפואי לשימוש בקנאביס להקלה על פוסט טראומה, אך השוטרים טענו כי מותר לו להחזיק את הקנאביס הרפואי רק בבית.

גם כשניסה לעדכן אותם שעל פי נוהל שפירסם משרד הבריאות מותר להחזיק בכל מקום עד כשישית מהכמות החודשית הנקובה ברישיון, השוטרים עמדו על כך שמדובר בעבירה.

למזלו הוא עצמו לא נהג ברכב, אחרת היו השוטרים עלולים גם לפסול את רישיון הנהיגה שלו ולקבוע כי הוא נהג תחת השפעת סמים.

“השוטר חטף לי את הקנאביס מהיד וזהו, אפילו לא נתנו לי מסמך או דוח כלשהו,” הוא אומר בשיחה עם המגזין. “הראיתי לו את הרישיון אבל הוא טען שמותר לי לצרוך את התרופה רק בכתובת, אבל לא צרכתי את התרופה זה היה בתיק. הוא אפילו לא נהג, אנחנו נזהרים עם זה.”

השבוע, בחלוף כארבעה חודשים מאז המקרה באוקטובר 2020, הגיע לביתו של ט’ מסמך שנשלח מטעם מחלקת הגביה ובה הוא נדרש לשלם את הקנס בסך 1,000 ש”ח וכן תוספת 500 ש”ח ריבית על איחור בתשלום.

הבוקר (ה’) בעקבות פניית מגזין קנאביס, הודיעה המשטרה כי השוטרים שגו בהחלטתם וכי הדו”ח יבוטל וכי הקנאביס הרפואי יוחזר לידי ט’. עם זאת, בשלב זה בתחנת המשטרה טוענים שהקנאביס כבר הושמד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר